Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

На Аниме-КПИ знают толк в ролевых играх, ЕВПОЧЯ.

Автор Тема: Винница / Вінниця  (Прочитано 2013 раз)

0 Пользователей и 1 гость просматривают эту тему.

587

 • * 23 *
 • *****
 • Карма: +2442/-113
 • Оффлайн Оффлайн
 • Сообщений: 11026
 • All your base are belong to us
  • Мой статус
  • Иконка твиттора
  • Просмотр профиля
  • Triskaidekaphilia
Винница / Вінниця
« : 05 Ноября 2014, 14:19:46 »

Ээээ а при чём Винница к чёрной магии?
совершенно ни при чём... :whistle:

Про мера:
тоже как и про мэра вполне может быть ложью и лицемерием.
ну, знаешь ли. хорошо, ложь и лицемерие, но за эти два года:
у нас построили пять городских катков
осветили практически все улицы
разобрались с базарами
в два раза повысили городскую стипендию
и, да, посадили новых деревьев
да и ещё много чего...
я как-то привыкла судить по делам, а не по словам. а дела сами за себя говорят. так почему это невозможно в Киеве?

Загалом:
Ахренеть, да Винница крутой город. Хочу там жить! :(

Ну і трохи конкретики:

=*=
Що подивитися у Вінниці?

Щоб краще познайомитися з містом, варто оглянути пам'ятки Вінниці, яких тут немало. Можна скористатися послугами екскурсоводів, але і самостійна подорож дозволить зробити відпочинок у Вінниці не менш яскравим.

1. Преображенський собор

Споруджений в 1758-1765 роках Преображенський кафедральний собор спочатку служив домініканським монастирем. Заснував його староста Л. Калиновський. Оборонний храм, побудований у стилі бароко, був одним з укріплень Мурів. З 1832 року собор знаходився у відомсві православної церкви. За радянських часів тут розташовувався зал органної музики, а сьогодні собор належить Московському Патріархату.

2. Костьол Діви Марії

Староста Л. Калиновський сприяв спорудженню у Вінниці Капуцинського храму Пресвятої Діви Марії Архангельської. Храм в стилі тосканського бароко побудували в 1745 році. У XIX столітті тут розміщувалися військові казарми. Але храм богослужіння не припиняв. Сьогодні костьол є власністю католицької общини Вінниці.

3. Єзуїтський костьол

Броцлавський староста, який на початку XVII століття управляв містом, заснував в 1610-1617 роках єзуїтський монастир. Він став частиною комплексу Вінницького замку разом з домініканським монастирем. Одночасно з храмом заснували єзуїтський колегіум, що займав велику його частину. У стінах півтораметрової товщини пробиті прямокутні маленькі вікна, а стіну з боку річки зміцнюють три потужні контрфорси. У 1907 році в костьолі розмістилася гімназія, а пізніше його приміщення були віддані під міський архів.

4. Миколаївська церква-усипальня Пирогова

Церква-усипальня - частина Національної садиби-музею М. Пирогова. Вона побудована в 1885 році недалеко від садиби знаменитого хірурга. Спочатку церква служила над склепом ученого невеликою каплицею. За наполяганням дружини Пирогова петербурзький доктор Д. Виводцев забальзамував тіло ученого і помістив його в засклений саркофаг. У 1885 році за проектом академіка В. Сичугова над склепом Пирогова звели Миколаївську церкву. Під час Другої світової війни довелося зарити саркофаг в землю, тому згодом він потребував реставрації, а тіло забальзамували повторно.

5. Мури

Вінницькі Мури - комплекс укріплень єзуїтського монастиря, в який входять костьол, колегіум, конквит (гуртожиток) і сама кріпосна стіна. Спочатку комплекс, побудований в 1610-1624 роках, служив феодальним замком. Сьогодні в колишніх келіях розташовується краєзнавчий музей, а в колегіумі - архів області. Увесь комплекс займає цілий квартал. На жаль, сьогодні частина укріплень Мурів перебуває в жалюгідному стані. Краще всього оглядати споруди, які збереглися, і кутову вежу із зворотного боку єзуїтського монастиря.

6. Палац Грохольських

Розташовується дворянська садиба Грохольських, польських магнатів в пейзажному старовинному парку, який заклали на околиці міста в XVIII столітті. Роботи по реконструкції парку очолював архітектор-пейзажист Д. Макклер. Сьогодні в двоповерховому палаці розміщуються поліклініка і ендокринологічний диспансер, тому відвідування частково обмежені.

7. Бункер Ворошилова

«Бункер Ворошилова« - назва, яка міцно закріпилася за об'єктом «Південний Буг», - командним пунктом Третього Летичевського укріпрайону. Його створювали в 1931-1936 роках для того, щоб прикрити напрями на місто. Для сторонніх людей вигадали легенду, що йде будівництво військового санаторію. До речі, достовірні відомості про перебування тут наркома Ворошилова відсутні. Коли німці окупували Вінницю, на об'єкті створили ставку В. Кейтеля, який очолював штаб Верховного головнокомандування Вермахту. До 1980-х років бункер використовувався у військових цілях, а потім його закинули. З 2003 року УПЦ МП заснувала тут Свято-троїцький скельний храм, відвідувати який можна з дозволу священнослужителя.

8. Водонапірна вежа

Візитна картка Вінниці, яка є оригінальною цегляною вежею з годинником, побудована в 1912 році за проектом Г. Артинова. Її помилково вважають пожежною каланчею, але насправді вежа - основа міського водопроводу. Під час війни з неї вели спостереження за бойовими діями, які велися на околицях Вінниці. По закінченню війни тут розселили працівників водоканалу. Сьогодні у вежі працює музей, експозиція якого присвячена пам'яті воїнів-афганців.

9. Музей-садиба Пирогова

Садиба «Вишня», в якій жив легендарний хірург М. Пирогов, була придбана ним в 1859 році. Поряд з музеєм і меморіальним кабінетом основоположника військово-польової хірургії сьогодні працює музей-аптека, в якому відтворені інтер'єри операційної і приймальні.

10. Краєзнавчий музей

Експозиція Вінницького обласного краєзнавчого музею розташовується в приміщеннях колишнього єзуїтського монастиря, який сьогодні є історико-архітектурним комплексом «Мури». Заснували його в 1918 році, а в 1970 році добудували новий корпус. Колекція музею складається з двохсот тисяч експонатів. Окрім предметів сарматського і скіфського періодів, колекції нумізматики і етнографічної колекції, тут можна побачити скелет древнього мамонта, якого археологи виявили на території Вінницької області.

У 2011 році у Вінниці відкрили найкрасивіший музичний фонтан.
=*=

Ще радять «музей Великої Вітчизняної з польовим кафе і ставка Гітлера в Стрижавці, а також парк ім. Горького, біля якого в озері живуть лебеді. А ще можна поплавати на теплоході по річці і відвідати музей Поділля».

Сайт фонтану: http://vinfontan.in.ua/

Власне, чи має сенс чекати до весни чи варто у листопаді / зимою навідатись до сабжу?
Записан
  nw: Mandalorian, His Dark Materials, Watchmen, Silicon Valley S06, Duck Tales, Lemony Snicket, Star Trek TNG, “Love, Death & Robots”
 • nr: Макс Фрай «Энциклопедия мифов», Павел Шумил
 • ng: Overwatch, BG:EE, EVE Online, Pokemon Go, Go/Baduk
Не согласен — возражай.
Возражаешь — предлагай.
Предлагаешь — делай!

Tlia

 • Тюша
 • [Anime-KPI]
 • *****
 • Карма: +1174/-65
 • Оффлайн Оффлайн
 • Пол: Женский
 • Сообщений: 5556
 • танцующая в темноте (ц)
  • Мой статус
  • Просмотр профиля
Винница / Вінниця
« Ответ #1 : 05 Ноября 2014, 15:23:02 »

Власне, чи має сенс чекати до весни чи варто у листопаді / зимою навідатись до сабжу?
Ну, фонтан действительно стоит того, чтобы на него посмотреть. А до весны его уже не включат - заморозки.
Но в целом, если планировать съездить и до, и весной... То вам нужна хорошая компания, потому что все достопримечательности Винницы можно посмотреть за полдня >___<"

Ещё можно отметить, что если среди желающих есть диггеры и прочие сочувствующие - под Винницей есть закрытые, но очень обширные катакомбы.
Записан
Спать/Тюша - мой новый старый ОТП
FAAAAAAAABULOUS~
 

Страница сгенерирована за 0.578 секунд. Запросов: 35.