Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Anime-KPI, Mostly Harmless.

Автор Тема: Ким Ки Дук / 김기덕  (Прочитано 1338 раз)

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
Ким Ки Дук / 김기덕
« : 06 Ноября 2010, 23:52:08 »

Весна, літо, осінь, зима... й знову весна Кім Кі Дука, 2003

Навіть фільмом його назвати важко. В тому сенсі, що це -- більше за кіно. Й взагалі.
« Последнее редактирование: 24 Мая 2013, 22:39:12 от cat_soup »
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

Ginseng

• Новичок
  • *
  • Оффлайн Оффлайн
    • Просмотр профиля

"Время" (Sigan, 2006), Ким Ки Дук
я считаю, что у Ким Ки-Дука  нет ничего лучше "Пустого дома"(bin jip), все остальное у него как-то слишком...странно. не знаю как это объяснить. вроде общая идея понятна, но способы ее выражения...

у Чжана Имоу видела еще "Красный гаолян" - исторический фильм, достаточно тяжелый, но лично для меня был очень полезным и познавательным.

а вообще, из азиатского кино советую "Мир без воров"(Гонконг, 2004) и "Дуэлянт"("Duelist", Южная Корея, 2005) - режиссеры не такие известные как Чжан Имоу и Ким Ки-Дук, но фильмы очень красивые с интересным сюжетом.
и еще "10 ночей грез" (Япония, 2006) - состоит из 10 короткометражек разных режиссеров, достаточно сюррный, необычный. некоторые истории вынесли мозг, некоторые очень понравились.

cat_soup

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • varenyam
    • Просмотр профиля

я считаю, что у Ким Ки-Дука  нет ничего лучше "Пустого дома"(bin jip), все остальное у него как-то слишком...странно. не знаю как это объяснить. вроде общая идея понятна, но способы ее выражения...
"Пустой дом" безусловно прекрасен и выделяется среди остальных работ, но его пустота оставляет место для домыслов. Остальные фильмы более злободневны (кроме, пожалуй "Весны, осени..."), но я бы не сказала, что они уступают по смысловой нагрузке, образности или красоте персонажей. "Пустой дом" воздушный и романтичный, но если бы у Ки Дука остальные фильмы были такими же, он был бы пресным и слишком уж экзальтированным.
это ты - я, только наоборот

Ginseng

• Новичок
  • *
  • Оффлайн Оффлайн
    • Просмотр профиля

да, пожалуй, я люблю этот фильм именно за нетипичную для Ким Ки-Дука легкость. и, по-моему, это, если не единственный, то один из немногих его фильмов с однозначно счастливым концом.

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля

Час / Shi Gan / Time, Кім Кі-Дук, 2006

От, думаю, подивлюсь щось медитативне. Режисер жеж — Кі-Дук, ну і назва відповідна. Із "медитативності" — лише повільні інтерлюдії між свого роду "активними" сценами. Там зненацька виринає купа емоцій, що взагалі в мене викликала добрячий когнітивний дисонанс. Емоцій в цьому фільмі — на "Пустий будинок" із "Весною, літом, [...]" і ще на один фільм. Герої істеричать, кричать, страждають. Взагалі, фільм просякнений в першу чергу такою собі "незручністю" від цих "активних" сцен (в першу чергу за рахунок їх, сцен, природньості й життєвості — аж до соплів й слини під час істерик): головні герої — наче й направду якісь самі-собі-хтось серед простих людей, "вибиваються" із загальної картини, "простим людям" — не зручно, мені було теж не зручно за ними спостерігати. Й по-друге, безвихідь. При чому мені воно було далеке, але разом з тим чітко усвідомлювалось, що така от приреченість-безвихідь штовхнула героїв закрутити колесо сюжета. Да, "безвихідь" — основна мотивація, десь така ж, як і в героїв Антоніоні, коли ні вони самі, ні ті, хто з ними, не розуміють причини хворобливого стану, коли вчинки більше не підпорядковуються звичній чи й будь-якій логіці.
І разом з тим — фільм-притча, мораль якої — увесь сюжет, що тримається зубами за власний хвіст, як і належить часові, однак і час — лише в свідомості людей (там, де і асоціація особистість\обличчя), думаю десь такою і є головна ідея.
« Последнее редактирование: 24 Декабря 2012, 20:46:16 от Uksus »

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля

П'єта / 피에타, Кім Кі-Дук, 2012

Якщо чесно, бракне слів. Це на стільки круто, на стільки неймовірно-прекрасно і разом з тим потворно... хоча ні, просто прекрасно. Тут було багато тексту який писав, потім стирав, потім знову писав. Не знаю, як можна описати побачене так, аби передати хоча б мізерну частину емоцій чи змісту, закладену Автором у цей фільм.
Коротше, одне з найвеличніших полотен, які мені довелось побачити за життя
« Последнее редактирование: 22 Мая 2013, 09:01:17 от Uksus »

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля

Треба б уже окрему тему по Кім Кі-Дуку, чи як...
Вирішив, як це іноді варто робити, подивитись, з чого починався Кі-Дук. І переглянув Крокодил / Crocodile / A-go / 악어. І... хм. Можна сказати: корейська відповідь в різних пропорціях "Заводному апельсинові", "Над прірвою в житі", "Вину із кульбаб" й ще чомусь, і навіть десь "Бійцівській рибці"... А можна просто: починати варто з того, що подорослішати. Ти дорослішаєш, і виявляється, що світ людей — гівно. І що "жорстокість породжує жорстокість". І раптом зненацька знаходиш межу, де закінчується тваринний потяг до самиці й починається ніжність, турбота і кохання до дівчини. З’їдаєш  кляте яблуко, яке підсунула тобі ця шльондра, й ось тут... Вірніше ні, он там, де жорстокість, тваринність, там же щось таке було, що давало тобі змогу надувати кульки під водою. А "тут"... остання сцена фільму, прекрасна й глибока (в різних значеннях цього слова), це вже замальовка до "Часу", "Пустого будинку" й, мабуть, багатьох інших фільмів Автора, яких досі не бачив. І головне — шматочок відповіді на питання, що ж "тут", разом з тим суто по-азійськи приречений і фаталістичний вирок.

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
Ким Ки Дук / 김기덕
« Ответ #7 : 28 Мая 2013, 22:51:33 »

Дикі тварини / Wild animals / 야생동물 보호구역, чи то 1996 чи то 1998, рухаючись хронологічно. Як на мене, Кім Кі-Дуку шкодить європейський сеттінг. Вірніше, тут конкретно всі ці ідеї Мистецтва, Експлуатації й Пригнічення іммігрантів виглядали дещо награно (такими вони мені завше чомусь здаються). Так, режисер знову грається з відносинами (вічними?), наручниками, водою і до всього кров’ю, що кльово, але, виглядає якось куценько. Словом, після "Крокодила" можна було б і краще

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
Ким Ки Дук / 김기덕
« Ответ #8 : 10 Февраля 2014, 09:33:32 »

Moebius, 2013
Декілька зауваг:
"У 20 столітті бузкова стрічка Мебіуса стала символом немоногамних стосунків та вільного кохання зокрема." © "Вікіпедія"
Фільм дивися за 2 спроби. Не те, щоби це було важко, просто вперше десь посередині хлопці в кімнаті ненароком глянули на мон ноута й спитались, що це за божевільну фігню я дивлюсь.
Цей фільм таки показують в кінотеатрах Києва. Із позначкою 21+, але я б його не показував і так.
Є ще один франко-бельгійсько-якийсь-там фільм 2013 року із такою ж назвою, він – шпигунський бойовик.
Фільм має декілька більш чи менш прозорих алюзій на попередні фільми автора й без ідейного контексту тих фільмів (зокрема "Весни, літа [...]") сприймається ще гірше.
Окрім цього:
Постійне мовчання. Закуті в стіну мовчання думки. Пристрасті, що не потребують слів. Їдуче їх кипіння пече зсередини. Можливо, це вони випалюють думки, позбавляючи слів, сковуючи уста мовчанням. Бридка фалічність, хіть, якась зомбованість сексом, бажанням трахатись. Сцени викликають відразу й певним чином збуджують, і тоді виникає відраза до себе. Не можеш трахатись – ха-ха-ха, нікчема, ха-ха-ха. Повинен трахатись, отримувати задоволення, не сяк, то так, то хоч якось. Біль і оргазм. Зречення й вихід.
Наостанок:
"Пристрасть породжує бажання володіти, зберегти. А воно породжує бажання вбивати" © "Весна літо осінь зима й знову весна" (неточна цитата)
« Последнее редактирование: 10 Февраля 2014, 09:40:47 от Uksus »

Страница сгенерирована за 0.379 секунд. Запросов: 49.