Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Аниме-КПИ: обобщения и рефлексии.

Автор Тема: Тема по Гандамам  (Прочитано 1989 раз)

Сергійко

• Ветеран
  • Оффлайн Оффлайн
  • дедушка своей внучки
    • FTP
    • Просмотр профиля
Тема по Гандамам
« : 06 Июня 2011, 08:09:27 »

Навіть не знаю, чи обмежувати якось коло теми обговорення, адже Гандами налічують досить багато творів (не тільки аніме) і альтернативних всесвітів.

в планах на перегляд, так само як і Space Pirate Captain Harlock і Galaxy Express 999, але поки що руки не дійшли; мабуть, засяду після сесії
В результаті засів я за Гандами. :-\

Гандами - це в першу чергу саме меха, а космоопера - вже остільки оскільки. Почав дивитись самий перший сезон, і в перспективі продовжу знайомство із всесвітом, але поки що - це не зовсім те, чого я хочу
Все-таки тепер я розумію, наскільки упередженим і по-дитячому наївним було моє відношення до цього всесвіту(ів). Я уявляв собі, що в ньому показують непереможного крутого Гандама, який кожної серії знищує все нових ворогів. Ну так воно в принципі і є, але далеко, далеко не тільки це. Та і справді, якби всі ідеї цієї серії творів обмежувались лише цим, чи здобув би він таку тривалу популярність? Втім, я над цим не замислювався, або, може, просто не розумів, що жанр меха теж ділиться на піджанри
Так, Гандами – це в першу чергу меха, але тоді, коли я писав це, і зараз я сприймаю ці слова зовсім по-різному. Тому що тепер бачу, що навіть не розумів, що ж це власне таке. Але саме після перегляду самого першого, класичного сезону Гандамів по-новому поглянув на неї, побачив справжнє значення цього слова і був вражений і здивований. Бо навіть не уявляв, що цей жанр може бути таким цікавим. Все ж таки не дарма він часто асоціюється в першу чергу саме з Гандамами, і щоби повною мірою зрозуміти його сенс, варто було спочатку бодай трохи з ними ознайомитись.
Хоча це розуміння прийшло не одразу, а в процесі перегляду, і знадобилось для цього не десять і навіть не двадцять серій. Коли розвиток подій, бої, самі мобільні обладунки і багато інших нюансів так добре продумані і пропрацьовані, і при перегляді не виникає враження, що подібне може відбутись тільки в хворій уяві автора або ж десь у іншому Всесвіті із іншими законами, не підвладними нашій логіці, а, навпаки, події цілком достовірні і можна всерйоз задуматись, чи не трапиться щось подібне й насправді,– то подібне і справді може зацікавити. Конструкція мех тут на надзвичайно високому рівні, як окремо взятих моделей, так і логіка розвитку технологій узагалі. Тобто все починається від перших, далеко не досконалих прототипів, моделей і поступово механіки і конструктори вчаться на досвіді боїв, впроваджують нові ідеї і переймають їх один у одного, шукають кращі рішення і так далі. Цікаво спостерігати, як лінійка одного і того ж MS змінюється з часом або в залежності від умов або вимог, як за рахунок зниження продуктивності і потужності знижують вартість масових моделей, або ж навпаки, створюють нові, якомога потужніші і сучасніші прототипи або для випробувань передових технологій, або для надання у користування найбільш вправним пілотам. Можна простежувати долю тих чи інших MS або космічних човнів. І це лише мала частка того інтересу, який може становити конструкція мехів. І десь в перерізі із цим ми спостерігаємо за боями на цих мехах, операціями з ними і їхніми пілотами.
У першому сезоні більша частина боїв відбуватиметься за участю Гандама, однак не його одного, але і решти команди Білої Бази. Далеко не всі бої даватимуться їм однаково легко, і як це не дивно – не складається враження, що вони непереможні або невразливі. І, до речі, не сам Гандам, а його пілот робить його такою небезпечною зброєю
Також значна увага приділена загальному перебігу війни і політичному розвитку ситуації. Можна сказати, що ми в певному роді спостерігаємо за цим разом із екіпажем Білої Бази, більшість з якого, до речі, в силу певних обставин була не надто досвідченою.
Тепер слід сказати про персонажів. Говорячи про перший сезон, не можна сказати, щоби їх розкривали дуже глибоко, але кілька головних все-таки розкрито більш-менш добре, зокрема Амуро Рей і славнозвісна Чар Азнабель Червона Комета (або Азнавур, або Азнабль – в сабах пишуть по-різному). Втім, куди цікавіше інше. І це, взагалі-то, одна з фішок усієї серії Гандамів й добре відома тим, хто бодай трохи знайомий з ними, і полягає вона в
безпощадному відношенні авторів до другорядних персонажів. Мабуть, це має додавати драматизму. Причому під категорією "другорядний персонаж" не слід розуміти малопомітних героїв, про яких ви потім не жалкуватимете і навіть не згадаєте
Щодо графіки, якщо вам цікаво – я би, в принципі, і не вимагав надто багато від серіалу тридцяти з лишком-річної давнини, але вона досить на непоганому рівні. Про ОСТи як такі говорити нічого, навіть не згадаю, чи вони там були, ED занудний, якщо чесно, раз чи два навіть промотав, а от OP ніколи не забуду – не можу сказати, щоби сподобалось, просто щось подібне зустрічається дуже рідко, саме ця справжня чоловіча пісня була однією з тих речей, що передавали в собі дух тих часів, коли був створений серіал.
Ближче під кінець у серіал почали вводити ідею екстрасенсорних здібностей. Якщо не рахувати це і ще частинки Міновського, розповсюдження котрих перешкоджає використанню навігаційних систем, то майже ніяких інших науково-фантастичних елементів у твір не вводили
Все ж таки перший сезон був нехай і серйозний, але дещо наївний, і цікавий, але дещо одноманітний. З часом всі ці бої починали набридати і походити один на інший, і стало з'являтись відчуття затягнутості. Але розв'язка була яскрава.
Втім, якщо навіть сьогодні цей твір виглядає цілком гідно і здатен серйозно зацікавити, то спробуйте уявити собі, яка це була бомба у 70-х роках! Не дивно, що він в підсумку здобув таку популярність, і нехай цей серіал не був кращим (хоча як би він міг бути таким?), але саме він був першим і саме з нього все починалось.
Далі були три фільми. Я спробував було подужати їх одразу після серіалу, але пам'ятав я його надто добре і тому обмежився лише першим фільмом. Мені здається, що загалом переробили непогано.
Пам'ятаючи, як я мало не заснув за першим фільмом, наступний я переглядав майже через рік, і правильно зробив, бо зміг освіжити в пам'яті, що було в серіалі хорошого, і краще порівняти із альтернативними всесвітами, котрі потроху почав дивитись. З фільму повирізали зайве, переробили на краще багато нелогічних або ж не дуже вдалих моментів в сюжеті і сцен.
Третю і останню частину рімейку я переглядав ще через півроку. Трохи дивно було знову поринатись у світ першого Гандаму, з його анімацією зокрема: так як я встиг її підзабути і в той же час призвичаївся до картинки більш пізніших частин серії, то контраст і різниця між ними особливо кидались у вічі. Та і атмосфера, – це все-таки щось неповторне і важко описуване словами.
Наскільки змінився сюжет мені сказати важкувато, так як пам'ять про серіал вже трохи підзабувся (власне, для того аби його пригадати, я фільм і переглядав, на що мене побудив Turn A, в котрому є певні відсилання до всіх попередніх частин серії, особливо до першого Гандаму). Саме в цій частині розвиваються ідеї, пов'язані із ньютайпами. Ще я звернув увагу на те, що ідея політиків про те, що ньютайпи - майбутнє розвитку людства, можливого тільки в космосі, що робить його мешканців кращим за землян, дуже схоже була використана, зокрема, і в Gundam X (це до питання про те, що об'єднує між собою різні частини серії).
Загалом, фільм виглядає пристойно, якщо не зважати звісно на те, що драматизм виглядає аж надто нарочито і передбачувано (тобто, наприклад, ЗНЕНАЦЬКА виникла любов прямо перед бойовим вильотом... м-да)
Як підсумок повторю, що у фільмах сюжет переробили вдало, виправили багато недоліків серіалу і зробили аніме більш видовищним і цікавим. Але, думаю, це не причина позбавляти себе задоволення переглянути серіал, більш того, я, можливо, передивлюсь його ще раз як-небудь, а також Зету (її - так точно). Я хочу краще зрозуміти логіку Чара.
Далі був Zeta Gundam. Як би повніше передати свої емоції? Це ось як взяти оригінальний серіал, виправити всі недоліки, лишити лише хороше, але зробити його ще краще. Навіть не знаю, що ще сказати. Персонажі і їхні відносини тут розкриваються куди глибше і краще. Якщо в першому сезоні мотивацію Амуро і його поведінку в деяких епізодах особисто я так до кінця зрозуміти і не зумів, то Камілл Бідан (або Відан - тут теж розходження в сабах) виглядає куди впевненішим, із власною життєвою позицією і точкою зору, а також мотивами для того, аби стати пілотом. Залишається декілька старих персонажів, хоча більшість досить швидко з поля зору зникають, зате з'являється чимало нових, і серед них декілька гарних і милих дам, нехай і чекає на них нелегка доля.
MS показують ближче і детальніше.
Конструкція MS тепер розвивається в кількох напрямках: лише під кінець Однолітньої війни почали з'являтись перші моделі для використання Ньютайпами (з системою psycommu) і мобільна броня, тепер же почали з'являтись transformable mobile suits, котрі можуть трансформуватись як у режим MS, так і MA.
Значно кращою стає графіка, зокрема промальовка персонажів – варто тільки порівняти зовнішність Чара, тут він – справжній красень.
Опенінги порівнювати, мабуть, все-таки не зовсім правильно, так як занадто вони різні, але OP і ED в цьому сезоні якось мені ближчі.
Політична ситуація ускладнюється ще дужче, тут вже стає розібратись дещо складніше.
Багато моментів є реверансами в бік першого сезону, як, скажімо, дітлахи на палубі човна
Градус драматизму подій також зріс, досягаючи найвищої відмітки під кінець сезону. Я залишився задоволений. До речі, цей сезон, як і перший, переробили у вигляді трьох фільмів, але їх я ще не переглядав
Але те, що чекає нас далі... Мені на думку приходить наступне порівняння: це як після "Macross Plus" переглядати "Macross Seven". Звісно, я не маю на увазі сюжети цих творів, а сам їх настрій: серйозна, навіть дещо похмура і драматична Zeta невідомо навіщо змінюється фарсом і комедією Double Zeta. Хочу відмітити, що і перші два сезони дозволяли собі іноді пожартувати, але рідко, скоріше у вигляді виключення, раз на декілька серій. В ZZ персонажі, причому з обох сторін, валяють дурня цілими серіями, і це з часом починає відштовхувати – а спробуйте витримати це всі 47 епізодів. І це при тому, що люди продовжують гинути, а війна (вже інша звісно) продовжується. Мабуть, одне з небагатьох, що дозволило мені відносно швидко переглянути цей сезон – це деякі більш-менш цікаві персонажі. Тому що бої під кінець теж почали набридати, так як ця команда Гандамів спокійно всіх виносила, ну крім хіба що, можливо, кількох серій, як, наприклад, бій в пустелі проти Гелгуга.
Після перших серій серіал більш-менш вирівнявся, але мотивація ГГ і його товаришів, котрі вирішили покинути колонію і допомагати в боях, особисто мені була дещо незрозуміла. І коли Хаман Кан докоряла Джудо, що в нього, на відміну від неї, немає ані мотивів, ані мети, ані правди, то вона мала певну рацію.
Мимоходом хочу сказати, що порадувало, що Джудо цього разу відгамселив Лі Вонга. Так йому!
Після цього не надто вдалого сезону особливо приємно бачити повнометражку Char's Counterattack. І Чара теж. Він знову переходить на сторону Зла, і знову йому протистоїть Амуро. Повнометражка, як і слід було чекати, виконана просто здорово, і навіть помітно деяке покращення у відношенні ОСТів.
Після цього переглянув ОВА War in the Pocket. Враження твір на мене справив.
Почнемо з того, що тут просто чудово показані бої MS, по-моєму, краще, аніж будь-де до цього. Кулемети залишають пробоїні в броні, і якось краще відчувається їхній величезний розмір. І хоча самих боїв не так багато, але детально показано підготовку воєнної операції.
Історія показується з точки зору маленького хлопчика, школяра, з його дитячими ще турботами. І тому він береться допомогти кільком Зіонцям, що намагаються знищити нову зброю федералів.
Тут було показано один з цікавих особисто для мене аспектів – власноручний ремонт ушкодженого MS і підготовка його до бою.
Події відбуваються буквально в останні дні війни, і головна увага приділена скоріше не MS, а саме сюжету і персонажам. Твір вийшов живим, добрим і дещо сумним водночас. Його, до речі, можна переглядати, навіть не бачивши попередників, суттєво на повноту сприйняття це не вплине, як мені здається.
MSG F91 – повнометражка чудово виконана у графічному плані і досить насичена у сюжетному. На відміну від Char's Counterattack, всі персонажі нові (іще б – події відбуваються через тридцять років) і історія, по суті, має мало відношення до попередніх подій. В принципі цікаво, хоча мені іноді було важко устежити за сюжетом. Тут продовжує розкриватись проблема забруднення Землі і необхідності людям її покинути,– це те, що об'єднує цей фільм із попередніми частинами, ну крім власне всесвіту, тобто спільної історії, і MS
Овашка MSG 0083: Stardust Memory заповнює прогалину в історії між MSG і Zeta Gundam, тобто 79 і 87 роком. У порівнянні із повнометражками виглядає, звісно, не так вражаюче, але деякі позитивні сторони вона однозначно має. Особисто я вболівав за зіонців, і, слід сказати, вони таки не показали себе хлопчиками для биття. Сподобалось, як добре продумали і виконали операцію. Іще є декілька серій, що сповнені драматизму і напруженим перебігом подій, що робить твір значно захопливішим. ОСТи теж місцями цілком на рівні. Загалом непогано, хоча "Війна в кишені" мені чомусь сподобалась більше.
Компіляцію MSG 0083: The Last Blitz of Zeon переглядав через кілька місяців після самої ОВА. Видовищні бої, якісна анімація, динамічний, насичений сюжет, цікаві персонажі. Отримав масу задоволення. Особливо після G Gundam - наче бальзам на душу (про нього пізніше)
Дещо двояке враження залишив Victory Gundam. По-перше, в цьому серіалі – наймолодший із ГГ серед усіх Гандамів (хоча цю нішу скоро займе "Gundam AGE", на який вже плюються фанати), і мені це було сприймати важко. У попередніх частинах пілоти теж були молоді, їх навіть іноді називали дітьми, але все ж таки вони були вже підлітками і більш-менш дорослими. Тут же герой – справді лише дитина, і їй доводиться вирішувати зовсім недитячі питання.
Перші пару серій пішли на ура, потім мене дратували душевні муки Усо (це ім'я ГГ), котрий ніяк не міг вирішити, чи буде він битись, чи не буде, і ця його внутрішня дилема була однією з основних тем, де на початку фокусувалась увага. Коли місце дії перемістилось до космосу, то перегляд пішов веселіше, але певна одноманітність боїв і подій з часом почала трохи нудити, і враження про твір складалось не найкраще. Однак кінцівка видалась досить цікавою і враження залишила приємні.
Твір головним чином продовжує шукати відповіді на питання, поставлені у попередніх частинах. Хочу сказати, що, переглядаючи серіал, помітив багато моментів, спільних рис, що попередні серіали мають як між собою, так і з цим сезоном – як більш явних і помітних, так і дрібніших, що дозволило краще зрозуміти твір загалом. Деякі з них я помічав і раніше, а на якісь не звертав увагу.
Як плюс хочу відмітити високий рівень драматизму подій. Хоча це започаткували ще до цього, однак цей сезон був чи не найбезпощадніший.
Не сподобалось те, що справжньої цілісної команди на борту великого човна, як це було в попередніх частинах, як такої я не побачив. Була група старих і група молодих, котрі чим далі, тим більше відокремлювались.
Багато персонажів, особливо серед Занскару, мають певну мету, що не завжди одразу розкривається.
Щодо графіки і остів... Досить посередньо насправді, можливо, трохи краще першого сезону.
Хоча недоліків у цього твору вистачає, і стає помітним брак нових ідей. Тому наступний крок – перезапустити проект у вигляді альтернативного всесвіту – зрозумілий. Що ж, цікаво буде подивитись, як ті ж ідеї подадуть по-новому.
Свої враження у процесі перегляду потроху поповнюватиму, на черзі – компіляції-повнометражки, більшість з яких я пропустив. Не впевнений, чи стану переглядати "SD Gundam"

Трохи корисної інформації. Одне з перших питань, котре виникає перед тими, хто вирішив взятись за перегляд – в якому порядку переглядати. Особисто я дивлюсь за хронологією виходу, найбільш точно з відомих мені місць це розписано на Mecha & Anime HQ. Там є маса й іншої корисної інформації і не тільки по Гандамам.
Мабуть, ще більше по Гандамам можна знайти на присвяченій їм вікі.
Ну і на власне вікіпедії є таблиця із вказанням як років випуску, так і літочислення всередині самого всесвіту.
Офіційний сайт.
Можна іще згадати російський проект, втім за наповненням він дещо поступається
White Base - російський форум по Gundam
Тема на рутрекері
До речі, той список, що на World-Art, складено на основі хронології подій у самій серії. За його достовірність ручатись не стану
Споріднені теми на форумі: Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2, Гандамы — тридцатник!
Якщо знаєте іще якісь варті уваги посилання, то діліться
« Последнее редактирование: 21 Ноября 2015, 02:15:28 от Сергійко »

Сергійко

• Ветеран
  • Оффлайн Оффлайн
  • дедушка своей внучки
    • FTP
    • Просмотр профиля
Тема по Гандамам
« Ответ #1 : 20 Февраля 2012, 00:09:52 »

Так як я вже перевищив обмеження у 20000 символів, то продовжу новим повідомленням

Mobile Fighter G Gundam, перший альтернативний всесвіт, я зустрів із ентузіазмом. Та і перша серія обіцяла цікаве, захопливе продовження.
Справді, що було головне в Гандамах? Правильно, по-перше – це самі гандами, а головна увага була привернута саме їм, тож чом би не прибрати решту MS? По-друге – бої за участю гандамів. Але треба було вигадувати, як їх облаштувати в умовах війни, тож чи не краще було би не заморочуватись і просто зробити змагання а-ля Олімпійські ігри, тільки від кожної країни по гандаму? Сказано – зроблено. Плюс я поважаю персонажів, що вміють битись врукопашну або звичайною зброєю, там, де це зазвичай роблять інакше (в мехах у цьому випадку). Плюс пафос, який досі я завжди любив...
Але не цього разу. Дуже скоро я зрозумів, що отримав зовсім не те, що хотів: твір в усі місця був дитячий, наївний, перенасичений штампами, передбачуваний, а замість жанру Real Robot, котрий Гандам же, як говорять, і започаткував, під його маркою глядачам безсоромно намагались впарити безглуздий Super Robot! Так як гандами тепер бились у спортивному змаганні, то про всі жахи і драматизм війни можна було забути, мотивація ж персонажів, місцями, шкутильгала на обидві ноги, а любовна лінія – сюрприз – стовбичила на місці.
Через силу і скрегіт зубів, з великими перервами я подужав більшу частину серіалу, і лише серій за 15 до кінця перегляд нарешті почав більш-менш радувати (як з'ясовується вже ближче до фіналу, з попередньою серією Джі Гандам об'єднує все та ж тема порятунку Землі від людства),– хоча, можливо, я просто нарешті зміг абстрагуватись і спокійно сприймати те, що показують. Якби викинути із серіалу половину серій, а з назви – слово "Гандам" (тому що коли очікуєш побачити одне, а отримуєш зовсім інше, то це не завжди радує) і зробити бодай трохи дорослішим – або якби мені було років шість – може, мені й сподобалося б. А так – із усіх переглянутих наразі Гандамів цей, поки що, здобуває звання найгіршого, за неканонічність. Не заради такого театру абсурду я почав переглядати Гандамів...
Разом з тим є у серіалі кілька яскравих сцен, наприклад, коли Рейн ставала пілотом. А коняка-пілот... це взагалі щось
До речі, хтось знає, чому в аніме саме така назва? Від "G" ~ "Gundam"?

Після неоднозначного, нехай і пафосного, але неканонічного "G", Gundam Wing (наступний альтернативний всесвіт) був наче як бальзам на душу. Знову справжня глобальна війна, а не її нікчемна пародія.
Можу сказати, що в підсумку цей серіал виявився багато в чому кращим за своїх попередників. Динамічний, міцний, захопливий сюжет (те, чого так бракувало), політична ситуація постійно змінювалась, на сцені то з'являлись, то зникали все нові сили і персонажі, останні часто перебігали від одних до інших, змінювали свої погляди і переконання (варто лише згадати разюче перетворення леді Ен). Багато філософствувань, моралізування, пошуку істин, сенсу у війнах і шляху до миру і інша подібна навкологуманістична нісенітниця – все це лише в плюс, нехай порою і починає нагадувати абсурд. Самі персонажі теж розкриті набагато краще. Втім, те, що мені не сподобалось – більшість битв односторонні (хоча, так, не всі) і виглядає це убого, одні MS зазвичай мають разючу перевагу над іншими і без особливих складнощів виносять опонентів. Самі пілоти Гандамів порою нагадують якихось надлюдей чи напівбогів – теж виглядає не дуже привабливо. Персонажі часто скидаються на бездушних ляльок або на акторів, які не надто переконливо грають свою роль – якось бракує їм душі. І ще один величезний мінус – Томіно Вбий-Їх-Усіх вилікувався і більше не вбиває їх усіх, що позбавляє картину війни доброї половини (як не більше) драматизму і створює враження "аркадності" і невразливості певних персонажів.
Є тут, до речі, і правонаступник Чара, досить гідний, як мені здаєтья. Хоча не можу сказати, щоби я особливо був його фаном, однак подібна ідея розвитку персонажу мені імпонує. Те, що певною мірою вразило у відносинах персонажів – те, як спокійно і безбоязно прийняли до цирку Трову, або, точніше, те, що відношення до нього суттєво не змінилось навіть після того, як дізнались, що він – пілот Гандама

Gundam X
Почну з вражень від перших серій... В багатьох відношеннях дуже нагадало UC. Різниця тільки в тому, що глобальної війни (маю на увазі у час зображуваних подій) не було, а так – знову ж повернулись до забрудення Землі, скидання колоній, ідей з ньютайпами і та далі. От тільки з'явились ньютайпи не десь під кінець, як в першому Гандамі, а одразу.
Те, що сподобалось – едінг. Якщо Зета запам'яталась своїм диско, а перший Гандам – незабутнім патріотичним пафосним опенінгом, то Гандам X – дуже гарною, романтичною піснею, котра задавала настрій всьому серіалу. Потім, щоправда, змінили, але багато в чому завдяки їй серіал сприймався мною достатньо ліричним і емоційним.
Із мінусів можу відмітити те, що персонажі, ставлячись з трепетом і ніжністю до почуттів одних, без особливих докорів сумління купами виносили інших. Це те, що мені не подобається в багатьох творах (не тільки аніме, але і голівудських фільмах і так далі) – заради порятунку однієї маленької дівчинки можна відправити на той світ пару сотень злих хлопців – авжеж, адже вони злі, а дівчинка маленька (героям життя, негідникам – смерть). Є, щоправда, пом'якщуючі обставини, наприклад, одного разу, коли вбили особливо багато "негідників", то Аділь була шокована. Інший раз Гарод уникнув битви, щоправда, виніс при цьому цілий острів... М-да... Ну і ще можна як виправдання навести той аргумент, що це інший світ, післявоєнний, з іншими законами і моральними устоями, відмінними від звичних для нас. Хіба що з цієї точки зору.
До речі, те, наскільки варварськи розкрадали атомні станції – це щось. Зкидання колоній все ж нічому не навчило.
А загалом серіал насправді непоганий. Не знаю, наскільки він недооцінений, що я постійно зустрічаю згадки про це, але те що він не поступається іншим частинам (в усякому разі із переглянутих) – це точно.

Gundam-W: Endless Waltz
ОВА, досить насичена подіями, замість епілогу, мабуть.
Трейз ніяк не вгомониться, на радість фанів. А я нарешті зміг оцінити, наскільки важливе вміння саме пілотів (а не тільки потужність їхніх MS), коли Юі і Дюо бились проти Гандамів на звичайних космічних Лео.
Хоча сюжет мені здався дещо сумбурним і занадто гуманістичним.

Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team, Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team - Miller's Report
Вразив рівнем реалістичності і деталізації, небачених досі в жодному з Гандамів. Війна і бої показані так, що порою виникало відчуття, наче спостерігаєш не явно вигадану наукову фантастику, але скоріше художньо інтерпретовані події війни, вірніш – хроніки одного із загонів ближче вже до завершення війни. Мобільні обладунки цілком достовірно і гармонійно вплетені до канви сюжету. Детально показана технічна складова, бої теж виглядають досить видовищно, приземлено і логічно. Сюжет не те щоби якийсь надзвичайний, але цілком гідний – після кожної серії я побоювався, що наступна буде не настільки вдала, як попередні (адже вже неодноразово бувало, що після захопливих перших серій серіал у підсумку виявлявся нудним або в останніх серіях закінчувався якоюсь маячнею), але твір виявився без провисань або слабких моментів, вся овашка чудово тримає марку. Ну хіба що найостанніша серія була трішечки не тим, чого я чекав, але це був радше епілог. Іще мені хотілось побачити побільше жертв серед позитивних головних героїв (або, якщо бути більш точним і відвертим, то або Широ, або Айна), тобто ще трохи більше драматизму.
Ах, і ось іще... Я, взагалі-то, більше симпатизував Зіону, тож волів би, аби Апсалус був використаний більш ефективно і виніс негідників зі штабу Федерації разом з їхніми військами. Він, щоправда, в підсумку це таки зробив, знісши ще шматок гори перед цим... Гора-то тут в біса при чому!? Хоча у порівнянні зі скиданням колоній це ще квітоньки (одна тільки Австралія чого варта), але гору все рівно шкода

Turn A Gundam
Це найпрекрасніша, найбільш захоплююча, емоційна, казкова, чарівна, зворушлива із серій... Які ще можна підібрати слова, щоби повніше передати ті враження, що в мене залишила ця історія?
Події розгортаються у напівфентезійному, тільки замість містичних звірів тут мобільні обладунки. Є і справжня принцеса з Місяця, буде навіть і справжній король.
На Землі людство зараз знаходиться на рівні розвитку десь приблизно рівня кінця XIX сторіччя: парові потяги, дирижаблі, незамислуваті автомобілі, радіо, що потребують купу місця і т.д. Навіть ще не зовсім забуті певні стародавні обряди (а подекуди лишились звичайні племена із луками, мечами, требюше). Вони зіштовхуються із цивілізацією, що перевершує їх на тисячу років (як стверджується в самому аніме, хоча, як на мене, цей термін не перевищує років двохсот), і проти мобільних обладунків (які, на секунду, по ідеї навіть перевершують у воєнному потенціалі танки) здатні протиставити лише рушниці, револьвери, дерев'яні літаки, артилерію, рапіри і... зненацька знайдені MS. Втім, війна розвивається дуже поступово, і впродовж серіалу час від часу гинутимуть різні персонажі. Персонажам, до речі, і розвитку їх відносин приділяється чимала частина серіалу, і є багато як цікавих, яскравих, так і просто дивних особистостей. Сюжет не примусить сумувати через одноманість, навпаки, він розвивається впевнено загалом і багатий на неочікувані, а подекуди і дивні події і, до того ж, не перенасичений на безперестанні битви (повторюсь, основний акцент був зміщений в іншому напрямку, і це тільки пішло на користь), та і самі битви значно цікавіші, яскравіші, різноманітніші і досить якісно пропрацьовані і поставлені. До речі, дизайн MS особисто мені сподобався, хоча, слід відмітити, мене не можна скільки-небудь назвати знавцем у цьому відношенні.
Я мало що знав про цей серіал перед переглядом (втім, як і про всі інші Гандами, так як я стараюсь читати поменше, аби не ловити спойлерів), крім того, що багатьма він вважається невдалим фейлом. Для мене ж це наразі кращий із Гандамів (маю на увазі серіали), особливо сумно було додивлятись останню серію. Чорт, класні аніме завжди додивлятись сумно, тому що не хочеться розлучатись з їхнім світом, їхніми персонажами, але це неминуче, і нічого тут не поробиш...
Наступними будуть найбільш часто згадувані, особливо серед пересічних анімешників, із альтернативних всесвітів. Про перший з них я вже, на жаль, прочитав пару слів, але досить загальних, і бачив пару скріншотів, але мені все одно цікаво побачити, за що ж вони заслужили таку славу. Плюс хотілось би побачити більш яскраво вираженого двійника Чара, аніж ним був Чар Орд, тому що, повторюсь, подібна лінія розвитку персонажа вельми захоплива.
Шкода, що я не став описувати свої враження посерійно, так як серіал був того вартий, і це проглядалось ще в першій серії. Однак я побоювався, що серіал скоро "здується", як це не раз бувало після вибухового старту, а потім вже було пізно

Gundam SEED
З перших же серій стало очевидно, що цей серіал не дарма заслужив свою славу і шану. Це сучасна інтерпретація першого Гандаму, із більш продуманим, захопливим і непередбачуваним сюжетом, складнішими відносинами між персонажами і глибше розкритими характерами, заплутанішими інтригами і лютішим протистоянням і, звісно, видовищнішими баталіями і битвами і т.д. Нічого дивного, що Сід, увібравши весь кращий досвід попередників і переосмисливши й розвинувши їх ідеї, виконаний, до того ж, на більш високому технічному рівні, отримає перед ними перевагу і виглядатиме значно впевненіше і привабливіше. Тепер я цілком розумію тих, хто радить починати знайомство із серією саме з цього всесвіту; у цьому справді є резон. Однак для тих, хто попередньо переглянув перший із Гандамів, стає зрозумілим, звідки ростуть ноги у багатьох поворотів і елементів сюжету. Якщо не рахувати того, що, будучи осучасненим, серіал втратив неповторний шарм олдскулу і певною мірою опопсів (на краще це чи на гірше – питання смаку), то значних недоліків у серіалу нема. Аніматори, щоправда, виявились дуже лінивими і деякі сцени використовували по кілька разів, окремі з них з десяток разів, що з часом починало сильно кидатись у вічі. Іще мені не сподобалось 3D, особливо це стосується Архангела (він виглядає і рухається, наче пластмасова іграшка)
А тепер в деталях і зі спойлерами. Частинки Міновського були замінені на глушитель нейтронів (котрий не дає змоги використовувати ядерну енергію, радіозв'язок і т.д.), ньютайпи – на координаторів (генно-модифіковані люди), титанова броня – на фазову. Що стосується самого сюжету, то доля Архангела була зображена неперевершено. Плюсик можна поставити за розкриття теми війни, її причин і способу її закінчення. Особисто мені здається, що Кіра і Асуран занадто довго тягнули гуму із своєю дружбою (з часом всі ці їхні соплі банально набридли), сцену із Вальдфельдом, коли він не став вбивати Кіру у своєму палаці – натягнутою (з іншого боку, це свідчить про його внутрішні сумніви, котрі, очевидно, і призвели до дезертирства), а його воскресіння – плювком в обличчя глядачів. Кагаллі більшу частину серіала мене дратувала (через свою недосвідченість і тупість), а сцену із Лакус Кляйн, коли вона розспівує пісні миру, розмірковує про вищі ідеали перед Асураном, а через хвилину її охоронці розстрілюють солдат, що виконували наказ, я вважаю безнадійно зіпсованою (хоча розумію, що Лакус не могла дозволити собі загинути, і тим не менш... Невже ніяк не можна було влаштувати зустріч без зайвих свідків?). Страйк у підводних битвах безнадійно поступається у швидкості і маневреності, і якби підводні човни ЗАФТ – ГУУН і ЗнО не стали з якогось дуру зближатись для ближнього бою, то вони, безсумнівно, виграли б битву. Іще я незадоволений смертю Му Ла Фраги (хоча мені до того думалось, що до долі чоловічої половини персонажів мені байдуже, однак загибель одного з ветеранів мене не обрадувала). Фрей, мушу сказати, змінилась на краще після смерті батька, виправдавши мої сподівання. Також цілісність, гармонійність і достовірність серіалу зменшували такі елементи, як гіпертрофовано негативні персонажі у лідерах обох ворогуючих сторін (виглядає так, наче більша частина провини лежить на них особисто) і шизануті на голову психи-пілоти гандамів, особливо коли вся стратегія захоплення Орб будувалась з огляду на них. Причому їх, у підсумку, так і пустили в розхід без суму, без жалю. І ще я ніколи не розумів гумору із Харо, мені все це здається лише недоречним жартом, втім, можливо, лише мені.
Хоча я сказав, що значних недоліків у серіалу нема, мене, тим не менш, не полишало враження, що змальованій картині війни все-таки бракує достовірності, невиразно відчувалась якась фальшивість. Війна має бути без прикрас, жорстокою і непривабливою, а гіперемоційність персонажів і зосередженість на їхніх переживаннях (особливо те, як це було реалізовано, в цілком анімешному стилі й дусі) із цим не стикуються, картини ж боїв часто виглядають досить привабливо і гламурно, а битви гандамів, чим ті потужніші, тим менш правдоподібно виглядають.
Щодо едінгу хочу з подивом запитати – і це той самий хіт Юкі Каджіури? Не вражений, чесно. Під час перегляду думав, що щось наплутав і мова йшла про якусь іншу серію

Mobile Suit Gundam SEED After-Phase Between the Stars
Епілог, чи пролог? Попереду ж іще цілий сезон, отже, сторони між собою таки не домовляться.

Машины-призраки всегда существуют, вне зависимости от эпохи.
Творения, о которых никто не помнит, и которые медленно погружаются в забвение.
©
Mobile Suit Gundam MS IGLOO: The Hidden One-Year War
Війна протікала не тільки на фронтах в незчисленних битвах, але і в області технічних розробок. Реалізуй Зіон бодай частину своїх військових проектів хоча б трохи раніше, і підсумок війни міг би стати іншим. Війна зображена драматично і неприкрашено, лаконічно, але виразно. В цій ОВА глибше розкривається історія протистояння в Однорічній війні.
Іще нарешті було продемонстровано, за які заслуги Заку здобув статус основної ударної сили Зіону.

Gundam SEED Destiny, Gundam SEED DESTINY Final Plus
Вражаюче продовження. Вражаюче у тому сенсі, що важко зрозуміти, як у ньому можуть поєднуватись такі величезні переваги і недоліки, цікаві задуми і фейли... Порою від перегляду просто неможливо відірватись, а наступного моменту так і хочеться прибити когось із авторів
Шін, один із головних персонажів, наділений видатними здібностями (і так званим SEED-фактором). Жорстокий, недисциплінований, пихатий, самовпевнений, наївний, лицемірний і непослідовний, самозакоханий, егоїстичний, егоцентричний, не надто розумний юнак із подвійними стандартами і обмеженим світоглядом. При всьому при цьому він позиціюється як позитивний персонаж. Всім його порокам є виправдання: його родина загинула через нещасний випадок на війні. Комусь, можливо, буде симпатичний подібний персонаж, але мені якось не дуже. Втім, він принаймні не викликає розчарування і ненависті, як це робить Кагалі. Вона була мені не надто симпатична ще в першому сезоні, але в цьому її абсурдність була доведена до апогею. Незріла, наївна, тупа, вперта і в той же час неспроможна відстояти свою точку зору, вона тільки і вміє, що ридати, дозволяючи іншим політиканам помикати собою, як їм заманеться. Слід визнати, що з часом її поведінка зміниться на краще, однак те, що саме її нерішучість навела на власну країну великі лиха, залишається незмінним фактом.
В цьому сезоні більш повно розкривається тема "розширених" (extended) пілотів – такий собі аналог штучних ньютайпів із UC. Втім, не рахуючи Стелли Лусьє, в кінці вони так само безглуздо гинуть, але принаймні розповідається, як, де і навіщо їх створили.
Найбільшою несподіванкою була справжня особистість Нео Лорнока – я весь час думав, що це Рауль Ле Крезе, доки зненацька не з'ясувалось, що це Му Ла Фрага. Хто би міг подумати.
Багато персонажів розкриваються не настільки повно і вдало, наскільки це можна було би зробити. В принципі, я міг би довго й нудно критикувати добру половину персонажів і сюжетних ходів, але якось особливого натхнення далі поглиблюватись і перемивати косточки серіалу немає. Разом з тим, вистачає і видовищних, цікавих поворотів сюжету, а найбільшу повагу другий сезон заслуговує за ідейне наповнення, ще більш філософське і глибоке, ніж у сезоні першому. Одну річ голова ЗАФТу все-таки сказав правильно – війни (вже давно) виникають не через брак порозуміння, а через те, що це комусь вигідно, або ж заради переділу влади
До речі, ті, хто бажають (СПГС), можуть знайти в серіалі ще більш глибокий і потужний підтекст, так як практично всі імена, назви MS, човнів, операцій, організацій, композицій і т.д. даються не просто так і мають те чи інше значення. І ще, як і раніше, то там, то тут можна зустріти реверанси в бік першоджерела
« Последнее редактирование: 08 Апреля 2014, 16:07:51 от Сергійко »

Сергійко

• Ветеран
  • Оффлайн Оффлайн
  • дедушка своей внучки
    • FTP
    • Просмотр профиля
Тема по Гандамам
« Ответ #2 : 25 Ноября 2012, 22:59:10 »

я верю в Огго. Поскольку это оружие, которому я доверил свою жизнь.
Именно поэтому это наиболее драгоценная машина в целой Вселенной.
©
Mobile Suit Gundam MS IGLOO: Apocalypse 0079
Перша половина цієї частини так само більш-менш просякнута духом попередньої, однак близиться вже кінець Герцогства Зіон і настають останні дні Однорічної війни, тому друга половина виглядає дещо сумбурно і натягнуто, розгублюючи ту похмуру, сповнену мовчазного героїзму і драматизму атмосферу, яка була до цього.

Gundam SEED C.E.73: Stargazer
Ну що можна сказати? Якби в такому ж дусі зняли серіал, то ціни б йому не було.

Gundam Evolve
Збірник спешлів до різних всесвітів Гандаму, навіть до тих, котрі не були екранізовані. Склад нерівномірний, 3D-графіка на сьогодні виглядає відстало, серії короткі, порою малозрозумілі. Єдина з ОВАх, котра викликала дещо неоднозначне ставлення.

Gundam 00
Заінтригований новою серією Гандаму, не менш відомою за Сід і відносно недавно випущеною, приступив я до перегляду першої серії. Початок був багатообіцяючий: гражданська війна, незграбні, реалістично зображені MS, Я думаю: круто, будуть зображувати сурову, неприкрашену війну... як з'являється гандам. І в першій же серії стає зрозуміло, що гандами знову всіх будуть нагинати, і про будь-який баланс і думати забудь.
Звісно, подібний розвиток подій мене не міг обрадувати. Бої, як того і слід було очікувати, виявляються в одні ворота, коли чотири гандами розбираються з цілими арміями технічно відсталих MS суперника.
Основна ідея теж викликала певні питання і претензії. Проблематика для серії, до речі, не нова і піднімалась не раз: викорінення війни. Організація, котра використовує гандами, вирішує, що війни людству не потрібні, і бере на себе непросту місію викорінити всі збройні конфлікти. Не сподобалось мені те, як категорично і безапеляційно було висловлене це, насправді, досить дискусійне твердження. Звісно, війни – це погано, однак іноді єдиний і останній спосіб добитись правди і справедливості. Гандами ж позбавляли людей на це право, при цьому, автори і не думали починати на цю тему дискусію.
Разом з тим, не можна не відмітити хорошу графіку і симпатичний і, що вже гріха таїти, порою досить сексуальний дизайн персонажів, котрих, до речі, поступово вводили у сюжет все більше. Втім, гарно розкрити більшість із них не встигали, що теж було однією з причин, що на початку серіал переглядався дещо важкувато.
Разом з тим добру половину серіалу було невиразне відчуття – і, як пізніше з'ясується, не безпідставне – що йшла лише зав'язка сюжету. А цілком очевидно, що ціла картина може виявитись зовсім не тим, що ти собі уявляв, коли ти побачив лише її половину.
Особливо не спойлячи і не вдаючись у подробиці скажу, що в певний момент бридка жаба перетворюється на Чарівну Принцесу. І пілоти гандамів виявляються не такими вже й невразливими і нездоланними, і баланс сил поступово вирівнюється, і персонажі розкриваються, і сюжет набирає обертів і робить один фінт за іншим, і численні натяки і питання, що тільки наростали весь час, знаходять свої відповіді... Не можна не відмітити один просто шедевральний трагічний момент, причому не просто спонтанний aka teh drama: до нього поступово підводили впродовж усього сезону і виконали просто бездоганно. Звісно, не єдина трагедія у серіалі, однак одна з найсильніших і найглибших, що я бачив в аніме узагалі.
І Об'єднані Нації перетворюються на добрий-старий Земний Альянс <_<
В підсумку, моя думка про це аніме в процесі перегляду змінилась на діаметрально протилежну, і тепер я заінтригований вже тим, що ж покажуть у сезоні другому. А так як сцена вже готова, більшість дійових осіб вижила (щоправда, я не надто зрозумів, яким макаром знову вдалось уціліти Патріку) і довгих прелюдій більше не потрібно, то лишається просто сподіватись, що продовження не просяде в рівні і виявиться так само захопливим, як і кінцівка першого сезону

Gundam 00 2nd Season
Продовження загалом очікування виправдало
Садзі все-таки виявився мимоволі втягнутим у битви гандамів, щоправда, не на боці Федерації, як можна було би очікувати, але на боці Celestial Being. А в ряди армії Земної Федерації (вірніш, її спецпідрозділу) вступає... Луіза, що було дещо неочікувано. Закохані, таким чином, виявляються по різні сторони барикад, розділені стіною непорозуміння, а сама Луіза, вбита горем втрат, перетворюється з ніжної, капризної дівчинки на зациклену, озлоблену, охоплену жагою помсти...
Також в конфлікті і проблематиці основний фокус твору зміщується з напівутопічної, нетипової (з огляду на реалізацію), неоднозначної (суперечливої) ідеї викорінення воєн на більш звичну і просту для розуміння оповідь протистояння тоталітаризму і несправедливості. Світ, грубо кажучи, ділиться на два табори: Земна Федерація і решта, хоча насправді у всіх різні мотиви і є, зрозуміло, ті, хто ховається за сценою і смикає всіх за ниточки. Тим не менш, спостерігати за протистоянням було дуже захопливо: на які нові жахливі злочини піде A-LAWS, чи відкриється правда громадськості, коли стануть на правий шлях "хороші" погані персонажі?
Якось не дуже обрадувало, як розвинули історію Грахама. Це була досить цікава постать, наприкінці першого сезону стає зрозуміло, що автори планували зробити з нього чергового Чара, але до нього Грахам, відверто кажучи, не дотягує, особливо в сезоні другому, де він перетворюється на охопленого нав'язливою ідеєю помсти, неадекватного і дещо зайвого і випадаючого із канви сюжету персонажа. Просто мені здається, що можна було і якось поцікавіше ним розпорядитись.
Шкода Нену Трініті. Вона мені справді подобалась, і нехай вона і отримала по заслугам, але я волів би, щоби в цьому випадку перемогло чарівне зло :evil:
Так, між іншим кажучи, я на Вікії прочитав, що Корласавер – це можливе посилання на Машиму Серо із ZZ... А щось у цьому насправді є.
Найбільш дивний для мене персонаж у всіх гандамах – це Харо. Хоча ідея, мабуть, взята із наукової фантастики, як і багато інших у UC.
Я вже не пам'ятаю, було це показано в першому чи другому сезоні, але в гандамах нарешті поставили протиугінну систему (хоча з невідомої причини це не завадило Рібонсу Армаку скористатися одним з них), втім, не вперше – в "Гандам Ікс" теж було кілька гандамів, котрі не заводились без ключа (що не завадило їх успішно викрадати). Також тут є така штука, як оптичний камуфляж (щось схоже було в Гандам Сід), котрий дозволяє ховати гандами і кораблі від сторонніх очей і супутників
Мене в першому сезоні здивувало, що преса має таку свободу слова, але тепер все стало на свої місця.
Також баланс сил у другому сезоні дещо вирівнявся, тепер навіть масові моделі Земної Федерації в змозі протистояти оригінальним моделям гандамів, колись непереможним. Втім, CB також не стоїть на місці, і завдяки поєднанню нових, удосконалених моделей гандамів, а також майстерності пілотів, їхньої вдалої взаємодії, неперевершеної тактики Сумерагі і, звісно ж, читерського режиму Транс-Ам – гандами все так само здатні справлятись із переважаючими в чисельності військами суперника. Втім, тут все логічно: практично весь сюжет будується на неперевершеній крутості гандамів і CB, тож за умов, коли рівень технологій поступово зрівнюється, гандамам потрібен певний козир, який би дозволив, як і раніше, мати беззаперечну перевагу. Транс-Ам і стає тим самим козирем, особливо необхідним в боях із новаторами, різними прототипами і інших скрутних ситуаціях. Однак все це якось змушує втрачати відчуття реальності того, що відбувається на екрані, особливо під кінець.
Ну що ж, далі буде повнометражка, і незрозуміло, чи люди знову щось не поділять і CB доведеться показувати, хто в домі господар, чи прилетить якісь марсіанці чи юпітерці і сюжет піде взагалі в іншому напрямку... Будемо побачити

Mobile Suit Gundam - MS IGLOO 2: The Gravity Front
На початкових етапах війни протистояння між Федерацією і Зіоном проходило приблизно ось так:
Я звісно перебільшую, але перевага Зіону була безперечна, і лише з часом Федерації вдалось перехопити ініціативу.
ОВА зображує війну у всій її драматичності і розкриває події, досить важливі, які, тим не менш, лише згадувались в серіалі – те, як саме проходили битви на основному фронті. Щойно Зіон розробив MS, все інше існуюче на той момент озброєння стало морально застарілим.
В сюжет додали трохи містики, що взагалі-то нетипово для Гандамів.

Ring of Gundam
Гарно, але коротко. До того ж я не все зрозумів, так як не знайшов сабів. Був би не проти побачити серіал.

Gundam 00: A Wakening of the Trailblazer
Автори розсудили, що основний конфлікт попередніх двох сезонів вичерпано, і вирішили розкрити "діалог" із позаземними цивілізаціями, якому на перешкоді той самий конфлікт і стояв. Цей фільм завершує історію, даючи відповіді на питання, котрі не встигли або не захотіли розкривати в серіалі, і ставить жирну крапку.
До речі, Еолія, геній, і несе якусь маячню про те, що конфлікти спричинюються емоціями, непорозуміннями, невіглаством... В сучасному світі подібні речі вже давно перестали бути причинами конфліктів, значно ближчими до правди були думки, висловлені в другому сезоні Сіда – так, його можна багато за що критикувати, але тільки не за це – війни відбуваються тому, що вони комусь вигідні, із загарбницькими намірами або просто заради війни як такої, щоби на ній поживитись

Mokei Senshi Gunpla Builders Beginning G
Випущено для фанатів. В принципі, бої виглядають цікаво. Можна пригадувати, звідки той чи інший MS і його назву, і отримувати моральне задоволення, коли тобі це вдається

Gundam AGE
Претензія, котру найчастіше закидають в адресу цього твору – він створений для дітей і бла-бла-бла. Вона почала лунати ще задовго до того, як серіал почали випускати або навіть з'явились трейлери, і після того більшість вперто продовжує клеймити серіал цим ярликом. Особисто в мене це викликає подив, але розбиратись, що коїться в головах тих, хто це пише навіть після перегляду серіалу, в мене бажання нема. Я можу погодитись, що цей серіал до певної міри, можливо, ідеалізований, але не більше тих самих популярних Сіду або 00. Цей серіал успадковує чимало канонічних традицій серії і в той же час представляє цікаву форму оповіді у вигляді трьох поколінь, розкриваючи історію протистояння від її зародження і до завершення. Основна ідея теж не нова для Гандаму – пошук ідеального світу без війни, хоча розкриватись вона починає в другій половині серіалу. Конфлікт розвивається між мешканцями космічних колоній і землянами – але це розкривалось не одразу, втім, я одразу підозрював, що було би не в дусі Гандаму все спростити до банального протистояння людей і прибульців, і тоді би закиди про дитячість MSG-AGE справді мали би під собою підстави.
Сюжет більшу частину серіалу був захопливим, крім середини другої арки, котра мені здалась трохи нуднуватою. Зате битви MS були реально цікаво і приємно спостерігати, чи не вперше за всі серіали – не тільки через видовищну графіку і грамотну постановку, але і завдяки адекватно (нарешті!) пропрацьовуваному балансу.
Лінь писати багато, тому буду менш багатослівним, аніж того заслуговував би цей серіал. Вважаю, один із найбільш сильних Гандамів.

Gundam Build Fighters
Сама ідея битв іграшок мені не дуже імпонує, однак ОВА була загалом... нормальна, і в сподіванні побачити іще ганпла на кшталт медведика, але ні на що особливо не розраховуючи я почав перегляд. Я, щоправда, тоді не чекав такої кількості епізодів. На відміну від переважної більшості Гандам-фанів, якім достатньо одного погляду на Ганпла, щоби визначити, який MS/MA взятий за основу, з якого він серіалу, хто був його пілотом, а дехто навіть має вдома на полиці, і ссуть окропом від їхніх битв,– мені більшість з них були байдужі, а майже всі MS я взагалі не пам'ятаю
Однак серіал виявився на диво якісно виконаним. Більш-менш адекватний сюжет; нормально розкриті персонажі, нехай і шаблонні; позначено шість романтичних ліній; слід відмітити непогані ОСТи. Щоправда, в останніх серіях, як на мене, серіал дещо провис, але загалом залишив приємне враження. Слід розуміти, що це – одна суцільна реклама продукції, але виконана якісно і з душею

Gundam Unicorn
Огляд я планував почати писати ще минулого року, 2013, але руки якось так і не дійшли, і сталось те, чого я побоювався - за час, поки я чекав на сьомий епізод, враження від перших шести дещо підзабулись. Ця ОВА розкриває історію початку календаря UC, створення Земної Федерації і пояснює деякі з причин конфлікту. Із плюсів однозначно варто відмітити шикарну графіку (хоча від останньої ОВА такої відомої франшизи, коли на епізод витрачається по шість-десять місяців, то іншого і не чекаєш). Титульний гандам і його темний брат мене не дуже вразили, зате зацікавила Kshatriya, яка була по-дебільному знищена разом із лапочкою-пілотом в останньому епізоді. Я пам'ятаю, що спочатку мені ця ОВА вельми сподобалась, у тому числі за свій динамічний сюжет, персонажів, діалоги, але з часом захват поменшав, особливо, коли я почав помічати нелогічні, чисто анімешні заскоки в поведінці персонажів на кшталт ГГ, який разом з титульним гандамом переходив з рук в руки то туди, то сюди.
Загалом ОВА сподобалась, так як історія хоча і висмоктана із пальця, але чого іще можна чекати у всесвіті, де лишається дедалі менше простору для нових доповнень?

Gundam Reconguista in G
Із самого початку не покидало відчуття "що тут коїться?". В чомусь нагадувало враження від перших серій Brain Powerd. Справедливості заради слід відмітити, що я сам не надто намагався вникнути в те, що відбувалось, очікуючи, що автори самі все розжують, але цього належним чином так і не сталось, хоча деякі моменти сюжету з часом, звісно, почали прояснюватись.
Сам серіал дещо нагадував Turn A, але лише моментами, так як і класичних пострілялок теж вистачало.
Загалом, сюжет стрімко розвивася невідомо куди, доки так само раптово... не закінчився. Щодо недоліків можу вказати багато безглуздих смертей, зім'яту кінцівку і недостатній розвиток більшості персонажів, скажімо, Норедо Наг або Маски

Gundam Build Fighters Try
Другий сезон не особливо вставив

Mobile Suit Gundam: The Origin
Я був не надто в захваті від нагнітання драми між двома братами, другий з яких намалювався невідомо звідки. Так само як і від сюсюкання Фумітан і Куделії у зв'язку із її першим поцілунком

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans
Починалось і закінчилось досить бадьоро, але по ходу сезону чим далі, тим все більш явними ставали абсолютно типові штампи

Mobile Suit Gundam: Thunderbolt (два сезони)
Досить стильна ОВА, чергове доповнення до UC періоду однолітньої війни. Не закінчена
Також були випущені два фільми-компіляції, які додають трохи нових сцен (особливо другий)
« Последнее редактирование: 27 Ноября 2018, 23:20:20 от Сергійко »

Страница сгенерирована за 0.282 секунд. Запросов: 37.