Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Чувство прекрасного у мужиков на Аниме-КПИ.

Автор Тема: зюскінд, патрик / süskind, patrick  (Прочитано 1357 раз)

587

• * 23 *
  • Оффлайн Оффлайн
  • All your base are belong to us
    • Иконка твиттора
    • Просмотр профиля
    • Triskaidekaphilia
зюскінд, патрик / süskind, patrick
« : 14 Января 2010, 16:21:30 »

[mod]raphnana: дописи відокремлено від теми: http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,64.0.html[/mod]

Патрик Зюскинд «Парфюмер: История одного убийцы».

Ежели кратко: книга понравилась. На порядки больше (что не особо удивительно), чем фильм, который, впрочем, тоже хорошо воспринят был. Новые аспекты восприятия, Франция, Великое Делание — хорошая, на мой взгляд, история получилась. Вот буду ли перечитывать — ещё не знаю, впечатления толком не уложились. Позже думаю малёхо подробней описать, мыслей вызвало много.

Ну и ещё раз благодарю Аню за подарок, собственно. ~__^
« Последнее редактирование: 14 Марта 2011, 23:12:44 от raphnana »
    nw: Adam Ruins Everything, Star Trek: The Next Generation, Babylon 5
  • nr: Eliezer Yudkowsky “HPMOR”, Александр Розов «Апостол Папуа и другие гуманисты III. Эйекатль»
  • ng: Pokemon Go, D&D 5e, MTG, Go/Baduk
Не согласен — возражай.
Возражаешь — предлагай.
Предлагаешь — делай!

cat_soup

• Всадники Апокалипсиса
  • Оффлайн Оффлайн
  • varenyam
    • Просмотр профиля
« Ответ #1 : 14 Января 2010, 17:54:18 »

Позже думаю малёхо подробней описать, мыслей вызвало много.
Да-да-да, было бы любопытно почитать!
это ты - я, только наоборот

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
    • http://raphnana.livejournal.com/
« Ответ #2 : 14 Марта 2011, 23:36:53 »

патрик зюскінд "парфуми: історія одного вбивці"
(пер. з нім. і.с. фрідріх)

жан-батіст гренуй - декстер XVIII сторіччя
з певними відмінностями, звісно. накладеними часом, оточенням, баченням автора...
за переліченими вище параметрами - він повний невдаха. трохи сумно. не тому, що жаль його [головного героя] як людину - з хвілософської, моральної точки зору він нею не є - жаль його таланту, нереалізованих можливостей, невідкритих перспектив, нерозгорнених горизонтів, нездійсненних мрій...
так, мрій
сів би собі на кораблика і поплив би. нюхати море. насолоджуватися його цілісною цілісністю
канібалістична вакханалія теж круто... але надто очевидно й логічно. греную трішки-трішки не вистачило любові автора...
цього - шкода. насправді шкода

фильм, который, впрочем, тоже хорошо воспринят был
Цитата
Стэнли Кубрик рассматривал возможность адаптировать роман для экрана, но в итоге пришел к мнению, что творение Патрика Зюскинда не подлежит экранизации
тут
я б теж його не екранізовувала. як і дюну, як і володаря перстнів...
« Последнее редактирование: 14 Марта 2011, 23:41:29 от raphnana »
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
... варчилось... хлив'язкі тхурки... (с) тетяна тарабукіна aka lewis carroll
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

cat_soup

• Всадники Апокалипсиса
  • Оффлайн Оффлайн
  • varenyam
    • Просмотр профиля
« Ответ #3 : 14 Марта 2011, 23:43:23 »

сів би собі на кораблика і поплив би. нюхати море.
Если бы все гении с комплексом маленького человека садились на кораблик и уплывали к эльфам, не знал бы мир этих-ваших-гитлеров-наполеонов, и жили бы мы все долго и счастливо. Аминь!

Ricercare

• Постоялец
  • Оффлайн Оффлайн
  • Ричеркар
    • Просмотр профиля
« Ответ #4 : 15 Марта 2011, 07:42:05 »

Не, что и не говори, отрцательные герои - это круто. Без них писать не очем. А если у них еще и офигитительные фильдеперстовые тараканы в голове, то это вообще шикарно. Вот в "Контрабасе" Зюсканда герой никого не убил, никому никакого вреда не причинил вовсе, но какие тараканы!
Ребята, давайте жить дружно (с) Кот Леопольд.
Миролюбие - мое кредо. "Азверину"? Нет, как-нибудь в другой раз...

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #5 : 15 Марта 2011, 08:19:05 »

Если бы все гении с комплексом маленького человека садились на кораблик и уплывали к эльфам, не знал бы мир этих-ваших-гитлеров-наполеонов, и жили бы мы все долго и счастливо
його історія й так закінчилася. він перестав хоч якось впливати на (не)рівняння життя
то яка різниця як?
він був занадто містечковим, занадто не амбітним щоб щось було далі
хай би далі не було нічого

но какие тараканы!
у "контрабасі" ду-у-уже вони [таргани] "кльові"  :)
перше, що я читала у зюскінда. те, що сподвигло мене читати його далі^^

Цитата: Шаннар
І багацько людей не дісталося б цих книг, що є не гуд, як на мене
не погоджуюся. у конкретно цих випадках - не погоджуюся. можеш мінусувать хоч на кожному моєму повідомленні
не треба породжувати ЗАЙВИХ сутностей
й не треба із "залізною бабою" намагатися зробити копію мікеланджелового давида
і якщо цих "багацько людей" не могли до цього змусити/переконати себе прочитати ці книги - навіщо заманювати їх фільмами?  :o
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
« Ответ #6 : 15 Марта 2011, 09:22:50 »

Если бы все гении с комплексом маленького человека
Хай мене ранять. Тричі. Жан Батіст Гренуй — "геній із комплексом маленької людини"?! -_-"" No way. Як подібний комплекс можна знайти у нелюдя? Як на мене, хоча автор і лишив нашій фантазії достатньо простору, щоби домалювати Гренуя (бо ж і справді неможливо описати подібне створіння однозначно, слів для цього у людській мові немає) але домальовувати його як аналогію наполеона... я б не став :-\
І багацько людей не дісталося б цих книг, що є не гуд, як на мене
:facepalm: чому "не гуд"? єдиний (вірогідний) плюс, це те, що названі книги після прем'єр фільмів як правило перевидавались (можливо, дещо більшими тиражами). але чи достатньо цей результат виправданий і еквівалентний тій шкоді, яку настільки вільні й невдалі інтерпретації завдали сюжету й ідейній наповненості книг? — ти думаєш, достатньо :thumbdown:. але ж навіть дуже вдала екранізація в рази гірша від найпаскуднішого перекладу (якщо мова йде про по-справжньому добре написану книгу). а популяризація... шане, тобі не личать рожеві окуляри ;)
й не треба із "залізною бабою" намагатися зробити копію мікеланджелового давида
і якщо цих "багацько людей" не могли до цього змусити/переконати себе прочитати ці книги - навіщо заманювати їх фільмами?
я додам: кого і як можливо змінити фільмами? в сенсі, якщо хтось не читає, то навряд прочитання книги після перегляду фільму зробить цю людину по-справжньому читачем. в сенсі так, щоби джойса, стейнбека, сервантеса й т.п. виняток — діти, так дітей можна (достатньо легко) й не тільки фільмами мотивувати. мене можна було.

Повертаючись до екранізації САБЖа. Книга дає нам достатньо ступенів свободи, щоби уявити собі Гренуя таким, яким не зміг його описати Зюскінд. Достатньо, щоби уявити світ запахів. Достатньо, щоби уявити бридоту певних ситуацій і красу світу запахів. Фільм все це в нас забирає, лишаючи банальний триллер. Хороший банальний триллер, але все-дно фейл
« Последнее редактирование: 15 Марта 2011, 20:08:11 от Uksus »
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #7 : 15 Марта 2011, 12:00:45 »

жан-батис гренуй:
але домальовувати його як аналогію наполеона...
я б теж. зовсім інші... параметри оцінки. але автор сам цю алюзію підкидає - вона потрібна йому для підсилення ефекту псевдоісторичності
імхо, мені уже давненько не траплявся головний (а не другорядний) герой, який би так... подобався
не можу його засуджувати - він був іншим і не мав генетичної пам'яті про той нещасний кусник яблука з дерева пізнання
не можу ним не захоплюватися - він міг абстраговуватися від усього неважливого, "фільтрувати" всіх-і-вся заради дійсно важливих речей
(він умів їх таки й фільтрувати у буквальному сенсі, але не про це мова...)
не можу не почуватися враженою його наполегливістю - він НІЧОГО не отримав на блюдці-з-блакитними-берегами

фільм:
популяризація...
...
імхо, такої популяризації досить:
Цитата
# The song "Scentless Apprentice", by the American grunge band Nirvana, was inspired by Perfume. It appears on their 1993 album In Utero. The band's singer and guitarist Kurt Cobain often described the novel as one of his favorite books.
# The song "Herr Spiegelmann" from the Portuguese gothic-doom metal band Moonspell contains an excerpt from the book.
# The song "Red Head Girl" by French downtempo duo Air is inspired by Perfume.
# The song "Du riechst so gut" by Rammstein was inspired by the book, which is one of lead singer Till Lindemann's favorite books.
# Marilyn Manson credits the novel as one of the inspirations behind the title of his second album, Smells Like Children
звідси
курт, рамштайн і менсон. що ще бажати для реклами?  :o
ІМХО!

шане, тобі не личать рожеві окуляри
...
намагаюся (не)уявити...

cat_soup

• Всадники Апокалипсиса
  • Оффлайн Оффлайн
  • varenyam
    • Просмотр профиля
« Ответ #8 : 15 Марта 2011, 22:57:10 »

Хай мене ранять. Тричі. Жан Батіст Гренуй — "геній із комплексом маленької людини"?! -_-"" No way. Як подібний комплекс можна знайти у нелюдя? Як на мене, хоча автор і лишив нашій фантазії достатньо простору, щоби домалювати Гренуя (бо ж і справді неможливо описати подібне створіння однозначно, слів для цього у людській мові немає) але домальовувати його як аналогію наполеона... я б не став
Ок. Спорить не буду хотя бы потому, что читала 6 лет назад, и мои аргументы будут выглядеть ничтожно и блекло. Возможно, перечитаю и что-то ещё повякаю. Или вообще по-другому восприму.

Страница сгенерирована за 0.364 секунд. Запросов: 49.