Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

На Аниме-КПИ знают толк в ролевых играх, ЕВПОЧЯ.

Автор Тема: Виктор Пелевин  (Прочитано 1623 раз)

Bars

• [Anime-KPI]
  • Оффлайн Оффлайн
  • The instrument of Doom
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« : 02 Декабря 2008, 19:31:11 »

[mod]Отделено от темы http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,64.0.html[/mod]

Виктор Пелевин "Шлем ужаса. Креатифф о Тесее и Минотавре."

Тонюсенькая книжка которую можно перечитывать с любого места, она не становится менее интересной. Очень трудно сказать "о чём" повествует эта книга, или "о ком", не понятно даже где происходит её действие. В диалоге между персонажами можно увидеть интересные мысли по поводу существования и мышления... себя.
« Последнее редактирование: 26 Января 2011, 09:43:36 от Шаннар »
"Я падал тысячи раз, сотни - проклят, сотни - воспет, я снова встаю сейчас"(с) ДДТ
"Тот, в чьем сердце -- ад пустыни, в море бедствий не остынет,
      Раскаленная гордыня служит сильному плащом."(с) Г.Л.Олди

587

• * 23 *
  • Оффлайн Оффлайн
  • All your base are belong to us
    • Иконка твиттора
    • Просмотр профиля
    • Triskaidekaphilia
Виктор Пелевин
« Ответ #1 : 25 Ноября 2009, 18:50:48 »

Дискурс имеет всех. Любое иное высказывание является констатацией частных порядков. (Nevermind)

VI! VI! VI! The Editor of the Beast!

Прочитал не так давно «Числа» Виктора Пелевина (встретил у Уксуса и надо было что-то почитать по дороге домой). С одной стороны — книгу вполне можно охарактеризовать как «Занимательную нумерологию» для взрослых. С другой — растянутый и жестокий, почти чернушный фельетон про путинские времена, своеобразный addon к «Поколению Пи».

Бизнес-элита, сексуальные извращения, «крыша» из чеченцев и госбезопасности, перемещения крупных денежных потоков. Любимые числа и предсказания — ежели они управляют жизнью, то кто же управляет ими? Симпатичная и эрудированная кошечка Мюс, филолог из Лондона, с замечательными наблюдениями относительно русской души и новорусского дискурса. Кроме неё, один из немногих осмысленных диалогов в произведении ведут между собою мультяшные герои Зюзя и Чубайка, в остальном, зачастую — цитаты и образы. 34 на 43 — кто кого?! Пикачу, который оказался Nidoking'ом. Осёл vs. Der Steppenwolf. Счастливый гомосексуальный союз. 77! В общем, театр масок, где маски уже сорваны и по сцене марширует зеленоватая плесень.

Странная книга, странный и её конец. Самореализация и шаг вперёд через банкротство и бегство. Что ж, теперь Стёпа знает гораздо больше о мире — иллюзорном и настоящем. А что узнали мы и какой ценой?..

Порекомендовать книгу можно, пожалуй, тем, кому оказалась по нраву вышеупомянутое «Generation „П“»; остальным, ежели кто хочет ознакомиться с данным автором, я бы посоветовал читать ранние рассказы и повести Пелевина.

P. S. Бонус для читавших: http://lleo.aha.ru/dnevnik/2003/09/23.html
« Последнее редактирование: 25 Ноября 2009, 18:57:26 от Шаннар »
    nw: Adam Ruins Everything, Star Trek: The Next Generation, Babylon 5
  • nr: Eliezer Yudkowsky “HPMOR”, Александр Розов «Апостол Папуа и другие гуманисты III. Эйекатль»
  • ng: Pokemon Go, D&D 5e, MTG, Go/Baduk
Не согласен — возражай.
Возражаешь — предлагай.
Предлагаешь — делай!

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« Ответ #2 : 27 Ноября 2009, 11:21:27 »

P. S. Бонус для читавших: http://lleo.aha.ru/dnevnik/2003/09/23.html
"Воистину, мир еще не видывал более точной оцифровки пидорасов!"(с) -- плакал :2funny:. Это не то что + стопиццот, это просто паццтул с ногами O0. "Воистину", так и есть.
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
    • http://raphnana.livejournal.com/
Виктор Пелевин
« Ответ #3 : 23 Марта 2010, 08:41:50 »

віктор пєлєвін "generation "П"
анотація: про маркетинг та піар. з поправкою на російську/квазіслов'янську дійсність/ментальність
світові тенденції глобалізму книга тільки підкреслює - планета земля таки єдина, а хомо запієнс - поширений вид у всіх доступних для життя ареалах
хоча краще ніж у фільмі "wag the dog" про це все одно не скажеш... (тим більше, що останній був знятий ДО подій 11 вересня 2001 року)
ні, ні. беррі левінсон і не думав подавати ідею
стиль написання: дуже... нанизано? як разок намиста. недарма, саме цей образ у нього весь час крутиться
Цитата
организованные по принципу корпоративной струны, люди напоминают нанизанных на веревку рыб
за цим принципом читається й сприймається. так, неначе перебираєш якусь безкінечну вервицю - вузлик за вузликом
і думаєш, що від перенасичення словоблудом просто зараз таки...
Цитата
- не грузи, - сказал татарский. - вырвет

висновок: варто включати (принаймні, рекомендувати) для прочитання на факультетах маркетингу, мерчандайзингу та паблік рілейшнз

п.с. ісікава такубоку казав: "оставь, оставь бесполезный спор". принаймні, у перекладі 1981 року...

по темі:
леонід каганов "масло" http://lleo.aha.ru/arhive/humor/maslo.shtml
г.кобза "сало"

Сало ТМ. Copywright. 2004

- Альо, це агенство?
- Да.
- Сітьове?
- Так. У нас велика сітка.
- Це телефонує вам Шепетівський Свинарник.
- Слухаю. Уважно Слухаю вас.
- Сьогодні закази приймаються?
- На сьогодні прийом бріфів закінчено, але від такого відомого клієнта ми приймемо будь-який бріф.
- Я хочу дати заказ на розробку нової торговельної марки від нашого Свинарника. А з ким я розмовляю?
- Це секретар, зараз я вас зєднаю із нашим директором.
Шоу маст гоу он, Елвіс Преслі, кубики Магі.
- Альо, слухаю вас.
- Це Шепетівський Свинарник звонить, головний свинрозвод Микола Олексійович.
- Так, уважно слухаю.
- У вас там того... рекламне сітьове чи як?
- Так, у нас сітьове.
- Бо мені тільки радили обращаться в сітьове.
- Так, це сітьове, ми виконуємо будь-які роботи, ми фул сервіс... від візитки до наклейки на лобі.
- Ні, я своїх свиней поважаю, я їм на лоб ніяких наклейок клеїти не буду. А от візитки моїм свиням потрібні. Але не це зараз головне. Я там вам листа надішлю сьогодні поштою, просто Андрій Петрович попросив мене сьогодні взнати чи ви того... сітьве чи ні, і чи приймете заказ.
- Так, звичайно візьмемся, висилайте бріф.
- Шо висилати? Яке бр...брі...?
- Ну... замовлення ваше висилайте. По факсу буде простіше.
- Я не знаю, може простіше буде записати, я просто продиктую.
- А який бюджет?
- Міліон гривень хватить? Хлопці, але я прошу... давайте це зробимо бистро, бо Андрій Петрович тут піною заходиться, давайте ретельно попрацюємо, а можна зараз попрацювати?... Бурка відійди, причепилася... Тьху на тебе... Всі штани гноєм вимазала. Альо, ви ще там?
- Так так. Ви не хвилюйтеся шановний ... е...е... Миколо Олексійовичу, у нас професійна команда... у нас вісім дизайнерів, шіснадцять копірайтерів, креативний директор-легіонер, якого ми перекупили за 20 міліонів в московському агенстві “Болт і Гайка”, яке він прославив на весь світ... і головне – це наша філософія. Дати клієнту те, чого він хоче. Клієнт – понад усе.
- Я не знаю, шо там у вас, а у мене свині, розумієте – свині. А свиня, якшо ви знаєте, чи може читали десь – це найчистіша тварина на землі... це культурна тварина... дуже культурна... Колись в Середньовіччі люди зі свинями в театри ходили... і не просто так... а в партер... якщо прийшов у театр зі свинею, то тебе зразу в партер опреділяли... Шекспір дуже любив свиней, Мольєр... це я хотів би щоб ви запамятали на все життя. Це наша історія. Це зараз таке зневажливе ставлення до свиней, а колись... Хоч свиня, як й інші тварини – не розмовляє, але розуміє усе. Усе на світі. А память в неї – взагалі фантастика. Якщо ви обідили свиню, вона вам цього ніколи не забуде. А ви памятаєте... гм... коли в космос запускали собак... ну ми ше мабуть з вами попід стіл ходили... то тоді між собаками і свинями вибирали, але чомусь вибрали собак. Бєлку і Стрєлку... у мене свині теж мають такі назви. Це теж запишіть. Це важливо.
- Так, я записав це.
- Запишіть, запишіть... Занотуйте в нотатнику... хахаха...Хлопці, я пропоную зараз попрацювати, бо в мене дуже мало часу… кожна хвилина на вєс золота... тут Валя захворіла, треба допомогти сьогодні по частині мойки... а ще Федорович в запої... в мене свині брудні, вибачайте.
- Шановний Миколо Олексійовичу, ви знаєте... наша команда працює в жахливому дефіциті часу... є навіть таке поняття “геп”. В нас отримують погодинну оплату, так шо було би краще, якби ви надіслали свій заказ поштою, а ми його розглянемо і вишлемо вам умови агенства, наші комісійні і все інше...
- Хлопці.... я кажу вам, в мене немає часу... заказ на сьогодні, заказ горящий, розумієте, горящий. Якщо я сьогодні не зроблю, то мене Андрій Петрович в хвіст і в гриву... Хлопці придумайте шось, ви ж сітьове, чи як!!!? Я ж вам сказав хлопці, мільйон гривень. Вам мало?
- Та ні не мало... Нормально. Добре, Микола Олексійович, по рукам. Тоді будьте на лінії, ми зараз влаштуємо телефонну конференцію. (Пі.....Пі........Пі.....) Альо Свєта, зараз буде конференція, прошу підключити всіх копірайтерів, арт-директорів і Славіка. Всі вхідні дзвінки заблокувати...
- Альо... альо....
- Миколо Олексійовичу, ви мене чуєте?
- Так, чую вас добре.
- Добре. Значить я буду вести конференцію. Я надаю слово, тому всім мовчати. Кого називаю - той говорить...
- Почекайте, почекайте.... Це Микола Олексійович... Я теж своїх підключу... Галя, ти там? Валя? Ага... Валі нема... зовсім забув...ну тоді... Петрович, Семенович і тракторист Толік. Толік є? Чи тоже в запої?
- Є. Толік є. Це Галя. Петрович і Семенович також тут.
- Ну тоді всі є, можна починати.
- Значить починаємо? Це Філоненко, директор агенства. Всім слухати мене. У нас дуже важливе замовлення і зараз на лінії з нами клієнт Шепетівський Свинарник, клієнта звати Микола Олексійович. Він зараз розкаже нам, що потрібно придумати. Прошу всім бути активними, не лізти без мого дозволу, не відволікатися, не лазити по інтернету, не курити... Сконцентрувалися, зібралися. Починаємо. Миколо Олексійовичу, вам слово.
- Так... Бурка відійди... Галя, ти що знову забула вколоти Бурці сироватку? В неї зовсім апетиту немає схудла, як собака бігає... Вибачаюся... Вибачаюся... Хлопці, значить до діла. Так, справа важлива і не терпить зволікань. Тема – свиня. Що мені від вас потрібно.... Галя, чого ти стоїш? Розбери кнурів, бачиш бються, зараз один одному ікла повідломують... Вибачаюся, хлопці... Вибачаюся... Технічні неполадки... Значить так. Мені потрібно, щоб ви придумали назву торгівельної марки для нашого Свинарника. Ми самі тут думали думали, вже жнива пройшли а ми ще нічого не придумали. Я знаю, що у вас світлі голови, ви ж шось придумаєте.... Значить наші продукти – це мясо і сало. Інших продуктів немає. Є ще гній. До речі... я подумав, ви ж городські... вам мабуть воно і даром не треба, але якщо є така надобность, то ми можемо розплатитися гноєм.... гній на міліон гривень. Щоб там на дачі городи позасаджувати і таке інше... зараз гній добре йде... Що ви думаєте по цьому поводу?
- Це Філоненко. Думаю, що гною ми брати не будемо.
- Ну добре, я просто запитав....
- Так. Це знову Філоненко. Викликаю першого копірайтера.
- А це хто такий?
- Миколо Олексійовичу, будь-ласка, не втручайтеся, ми вже почали працювати.
- А ну добре, просто подумав, що це була б непогана назва для одного нашого пацючка... Копі...як його... райтер?
- Так.
- Значить так і назвемо.
- Добре.
- Хрю.... Хрю....
- Це Філоненко. Що це таке?
- Ой вибачте, це Бурка тут лізе в телефон... мабуть хоче всім привіт передати...трубку вириває... Вибачте... Та йди Бурка... дістала... йди краще в футбол погуляй, он хлопці бігають...
- Так. Це Філоненко. Значить, я не почув пропозицій від нашого сеньйора копірайтера, номер один, ти мене чуєш?
- Чую. Ну... я думаю, що сьогодні Україна виходить на світову арену мясозаготівлі і взагалі українське мясо і сало завжди були високої якості, тому я пропоную назвати бренд “Салоїд”. Мені подобається ця назва своєю довершеністю, бо вона наскрізь прошибає наш топ-оф-майнд, тренди, мотивацію, сегментацію, спадковість, незадоволення життям... бо постійно хочеться ще...і що хотів би ще додати, що це дуже глобально... І слоган такий: “Салоїд – глобальний саломясний кульбіт”.
- Це Філоненко. Непогано, номер перший, ти як завжди, можеш. Але тут є негативна коннотація з відсталими селянами. Салоїди взагалі то, це товсті люди, дуже схожі на нероб, тунеядців, вони запізнюються вранці на наряди, запивають, і ведуть себе не завжди адекватно.
- Так, все вірно, пане Філоненко, це Микола Олексійович. Тут Галина хоче прокоментувати.
- Це Філоненко. Галино, будь-ласка.
- Шановні, сало – частина нашого життя. Коли я познайомилася із цим чудовим продуктом, а я раніше працювала на цукровому заводі, там знаєте, жом і все таке... ну, неприємний запах... а те, що дає свиня – це чистий приємний продукт, а гній – це взагалі дуже корисно. Його в цивілізованих країнах у банках продають, а потім його їдять, кожен ранок ложка до чаю...
- Галино, в тебе ще щось є додати з приводу назви Салоїд.
- Вона мені не подобається, я не хотіла би, щоб це був Салоїд, краще Саломан.
- Це Філоненко. Не можна Саломан, виникає неприємна юридична зноска на Саломон. Нас задавлять ці сноубордисти.
- Хто? Хрю... Бурка, ти знову...
- Тихо. Це Філоненко. Ну... є вже така торговельна марка.
- Ага.
- Так. Тиша. Це Філоненко. Славік, в тебе мабуть є якісь ідеї.
- Ну... да конєчно. Єто Славік – крієйтів дірєктор. Пріятно вас всєх сєводня слишать.
- Славік вибач. Це Філоненко. Так, копірайтери номер вісім, шість і чотири і арт-директор номер три прошу підготуватися до дискусії. Тільки по черзі.
- Альо. Це тракторист Толік.
- Зачекайте, це Філоненко. Вам ніхто слова не надавав.
- Альо, це Толік. Ти шо охуїв?
- Шо?
- Альо це Микола Олексійович. Толік замовкни, або взагалі вийди, йди геть. Знов пяний. Вибачте, продовжуємо.
- Альо. Це знову я, Філоненко. Славік, тобі слово.
- Я начал гаваріть, но мєня сбілі, ізвінітє пажалуйста... ну так вот, я ваабщє думаю, хоть ізвінітє я сала нікогда нє пробовал... но зато я люблю сальниє шуткі... думаю, что сало слішком тонкій продукт, чтобі єво вот так обсуждать нахрапом. Я щітаю, что нам надо больше врємєні для работи... но то что на сєводня можно біло бі сказать, єто то что сама Зємля строітся по аналогії со свіньйой... Єть простой грунт, а потом ідьот лава.... вот лава єто очєнь похоже на сало... поєтому я прєдлагаю двігаться в єтом направлєніі. Снімать ролікі, піоєсєми всякіє, шєлфстопєри с шелфтокєрамі і там на остановкі автобусниє і такоє всьо... а сам бренд “Салолава – твоя сальная лавіна”, і “Салолава” как названіє брєнда. Єщьо єсть ідєя “Салавіна” – тоже нєплохой брєнд, чєм-то напомінающій нашего русского Саловушку.
- Стоп. Альо це Микола Олексійович. Ніяких Саловушек нам не треба... У нас свої є птахи, це по-перше, а по друге свиня не птаха...як не старайся – не полетить... А ви шановний, хоч і канєшно може це і грубо звучить, спочатку сало спробуйте, щоб шось говорити... а по-друге, вам не завадило би і по-українськи навчитися говорити...у нас он свині по українськи розуміють а ви й говорити не вмієте... Приїдьте до нас на Свинарник, ми вас не тільки навчимо говорити по-українськи, а ще й підкинемо сальця... спробуєте, що це таке і більше своїх тих донатів і багетів із круасанами їсти не будете...
- Пішли всі нахуй!
- Це Микола Олексійович, Толя поклади трубку бігом. Йди звідси щоб я тебе не бачив, бо завтра ти тут не працюєш.
- Хрю...Хрю... Хрююю..........
- Так будь-ласка, це Філоненко. Прошу виступити по черзі копірайтерів, яких я назвав.
- (Хрум.Хрум.Хрум)
- Ви шо там спите? Восьмий є?
- Восьмого немає, є тільки чотири. Восьмий на Канарах.
- Ага. Ну давай чотири, твої ідеї.
- Та я сьогодні трохи хворий вибачте, в мене бадун...
- А шостий де?
- Шостий зараз на бріфінгу.
- Копірайтер три, ти на місці.
- Хрю.....Хрю....
- Значить на місці, давай ідеї.
- Хрю......Хрю.......
- Альо. Копірайтер два. Я на місці. Соло.
- Що?
- Я пропоную назву Соло.
- Чому?
- Соло – це класне слово, воно дуже обємне, коли ти їси сало у тебе в голові соло... ти ніби слухаєш музику, навіть ні, ти сам, начебто її придумуєш, цю музику... Соло... О соло міо... це може бути і слоганом. Або Буде сало – буде соло....
- Це Філоненко, дякую – вражаюче глибока ідея. Миколо Олексійовичу як вам?
- Ну цу вже нічого. Це вже мені подобається. Буде сало – буде соло. Непогано. Можна подумати, тільки правда дещо інший ракурс, але цікаво. По каркасам бє нормально, так Галино? Щось у нас Петрович із Федоровичем мовчать... А... Ви сало їсте? Ну добре.
- Хрю...
- Так, це Філоненко, ну що, значить назва вам подобається?
- Ну так, дайте подумати. Ага.... а ось і наш начальник прийшов... Зараз, він вам теж щось хоче сказати... даю трубочку...
- Альо... це Андрій Петрович, з ким маю честь говорити?
- Сітьове агенство. Директор Філоненко.
- Ага. Ну добре. Значить хлопці, така ситуація. Ви щось придумали?
- Так, Соло – назва вашої торговельної марки.
- Соло? А чому це Соло?
- Подібно на сало, загалом.
- А знаєте, що. Я вчора цілу ніч провів тут, на свинарнику. Я думав... Я лежав тут у гної, разом із свинями і маленькими свинками, ще грудними... і думав, що я, освічена людина, Андрій Петрович Солоненко, який має дві вищих освіти, який має звання кандидата наук, який є депутатом народної міської ради депутатів... Що я роблю тут? І зрозумів, що тут я для того, щоб ви... лжеінтєлєгєнти хренові спокійно жили і придумували свою ахінєю, щоб ви читали свої дурні книжки, бухали, приходили з наглими свинячими рожами на роботу і казали, що у вас куча першокласних ідей, щоб ви їздили у Відні та Праги у сексшопи, у Канни на дефілє, щоб ви купували іграшки для своїх цяць, щоб ви насолоджувалися життям сповна. Так ось, що я скажу вам. Не те що міліона – гною вам не бачити... Щоб у вас все заросло асвальтом і вулиця і душа. Щоб у вас на долонях виросла свиняча шерсть... Ось що я вам скажу... Тьху на вас.
- Хрю....Хрю.......
- А назву я сам придумав і назва буде “Сало”.

віктор пєлєвін "числа"
Цитата
- тихий голос истины, - пробормотал он, оглядывая вещи, которые покидал навсегда. - а что это такое - истина? кажется, нам этого и не объяснили...
все, що мож сказать про цього коельйо-малєвіча  ???

віктор пєлєвін "жизнь насекомых"
Цитата
...но с неба вдруг упало что-то страшно тяжелое, окончательное и однозначное, и думать стало некому, нечего, нечем и незачем
поки найкраще. хоч це і його перший роман. але є ті ж гексаграми... до речі, сам стиль написання нагадує булгаковських майстра і маргариту. а ще - гаргантюа та пантагрюель чи мандри гулівера. можливо бажанням описати все під іншим кутом зору... у кімнаті кривих дзеркал. не знаю
найбільше сподобалась лінія про таргана сергія - вічне копання та викопування. цінностей, речей, людей
Цитата
... дни были в целом одинаковы, только в субботу и воскресенье в своем движении вперед сережа не натыкался на дверь, ведущую на работу...
« Последнее редактирование: 11 Февраля 2011, 22:03:58 от raphnana »
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
... варчилось... хлив'язкі тхурки... (с) тетяна тарабукіна aka lewis carroll
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« Ответ #4 : 20 Апреля 2010, 11:37:57 »

[mod]raphnana: запис було відділено від теми: http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,64.0.html[/mod]

виктор пелевин "чапаев и пустота"
найцікавіше з пєлєвіна, що я читала. і хронологічно - ближче до початку (1996 рік, все-таки). сни, які не є снами. реальність, яка настільки ж (не)реальна як і сон. відсутність жодних маркерів для того, щоб визначити розташування своєї свідомості - все відбувається ніде. ніщо відбувається ніде. ніщо ніде не відбувається. нема нічого ніде. усе є в голові петьки, який є ніде... і так далі. до нескінченного "еН"
найбільш touching лінія сердюка - із касти бомжів (по суті) він переходить у касту воїнів (якудзи) протягом якогось дня... і опиняється у ситуації, коли йому, яко яскраво вираженому етику,
Цитата
- Вот так. Значит, правой берете за рукоять, а левой - за это место. Втыкать надо несильно, а то, знаете, застрянет и. Ну а потом вверх и направо. А сейчас вы, наверно, хотите сосредоточиться. Времени у нас немного, но на это хватит.
Сердюк сидел в каком-то оцепенении и все глядел в стену. В его голове шевелились вялые мысли о том, что надо бы оттолкнуть Кавабату, выбежать в коридор. Но там запертая дверь, и еще этот Гриша с дубинкой. И еще, говорят, есть какой-то Семен на втором этаже. В принципе можно было бы позвонить в милицию, но тут этот Кавабата с мечом.  Да и не поедет милиция в такое время. Но самым неприятным было вот что - любой из этих способов поведения предполагал, что настанет такая секунда, когда на лице Кавабаты проступит удивление, которое сменится затем презрительной гримасой. А в сегодняшнем вечере все-таки было что-то такое, чего не хотелось предавать, и Сердюк даже знал что - ту секунду, когда они, привязав лошадей к веткам дерева, читали друг другу стихи. И хоть, если вдуматься, ни лошадей, ни стихов на самом деле не было, все же эта секунда была настоящей, и ветер, прилетавший с юга и обещавший скорое лето, и звезды на небе - все это тоже было, без всяких сомнений, настоящим, то есть таким, каким и должно быть. А вот тот мир, который ждал за отпираемой в восемь утра дверью.
коли дивилася "острів проклятих" мартіна скорсезе, саме психофуга (чи диссоціятивна фуга) головного героя була головною асоціацією/алюзією з "ЧіП"-ом пєлєвіна

виктор пелевин "желтая стрела"
повість-алегорія 1993 року. декартівське cogito ergo sum та одвічне прагнення до евдемонії - КИТИ світів пєлєвіна. хоча й яскравий художній образ потяга із нікуди у Нікуди, і всі ми пасажири на ньому. чому? хз. і сам Автор теж shiranai
« Последнее редактирование: 11 Февраля 2011, 22:18:19 от raphnana »
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« Ответ #5 : 12 Мая 2010, 10:04:30 »

В.Пелевин "Чапаев и Пустота"

« Последнее редактирование: 12 Мая 2010, 10:07:12 от Uksus »
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

Brebis

• бребИ
  • Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
    • Мой статус
    • Просмотр профиля
    • ЖЖ
Виктор Пелевин
« Ответ #6 : 06 Августа 2010, 12:20:25 »

[mod]raphnana: запис відокремлено від теми: http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,64.0.html[/mod]

Послано: 06 Август 2010, 12:24:58
Виктор Пелевин "Числа"

Пелевина до того читала и не могу сказать, что он меня особо восхищал. Generation P показалось тем же, что и "99 франков", а еще пара прочитанных вещей настолько не запомнилась, что даже названия напрочь выбило. Тут же, наверное, сыграла роль интересная тематика - меня саму всегда восхищали числа, и так же, как и герой, я до сих пор вижу их в цвете. Порой и сама грешу тем, чтобы провести какой-нибудь числовой ритуал - правда, до пелевинских крайностей еще не доходила :-) Читать было интересно, добавленные для выпендрежа английские фразы построены и переведены грамотно (может, замечание покажется и излишним, но я слишком часто вижу в наших книгах прямо противоположное).

Не понравилось же то, что обычно у Пелевина - чрезмерное увлечение похабщиной в ущерб хорошему вкусу. Я абсолютно не ханжа, но о некоторых вещах, как мне кажется, можно писать по-другому.

Вердикт: интересное чтиво с претензией на глубину для не слишком закомплексованной аудитории.
« Последнее редактирование: 11 Февраля 2011, 22:06:47 от raphnana »
Возможно всё!

I often forget other people have limitations.

Ибо не мир наш тесен, а круг наш узок.

587

• * 23 *
  • Оффлайн Оффлайн
  • All your base are belong to us
    • Иконка твиттора
    • Просмотр профиля
    • Triskaidekaphilia
Виктор Пелевин
« Ответ #7 : 26 Января 2011, 09:56:21 »

Говорят, что всё творчество Виктора «можно при надобности редуцировать до рассказа „Иван Кублаханов“». :D

Да и в целом там комментарии занятны, вот ещё, к примеру:

Цитата
> На мой взгляд, у ПВО есть три формы творчества: рассказы (в начале творческого пути их было много, последний - 'Запись о поиске ветра') и тут он безусловно мастер, крупная форма (ЧиП и t можно безусловно отнести к таковым) и т. н. 'дайджест современности, где всё у него смешивается со всем и проходит обязательную обработку пелевинским видением событий. Последняя книга - чистый дайджест, съел и забыл.
[...]

Хм, я как-то не разделял вторую и третью, а ведь это существенно! Да, в рассказах, ему равных нет, что же до "дайджеста"... он был интересным, когда ПВО натягивал грязную шкуру россиянско-мировой действительности на какой-нибудь замысловатый миф или концепцию. А в последней книге (кроме "Тхагов") он, как показалось, наоборот, натягивает на современность что-то ненатягуемое, выходит тоскливо...

Источник: http://nik-aragua.livejournal.com/82084.html?format=light
    nw: Adam Ruins Everything, Star Trek: The Next Generation, Babylon 5
  • nr: Eliezer Yudkowsky “HPMOR”, Александр Розов «Апостол Папуа и другие гуманисты III. Эйекатль»
  • ng: Pokemon Go, D&D 5e, MTG, Go/Baduk
Не согласен — возражай.
Возражаешь — предлагай.
Предлагаешь — делай!

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« Ответ #8 : 17 Марта 2011, 17:05:16 »

Григорій Семенчук: «Чапаев и пустота» — обов’язковий device до будь-яких психопрактик

Цитата
- Які книжки радили б для прочитання іншим?
- Читачам сайту порадив би збірку оповідань Володимира Даниленка «Сон із дзьоба стрижа». Обов’язовий device до будь-яких психопрактик — «Чапаєв і пустота» Віктора Пєлєвіна. Ну, а для тих, кому не вистачає сил перед весною, до читання пропоную книгу Едварда Докса «Каліграф». Просто заряджає силою і енергетикою

«Чапаев и Пустота» Виктора Пелевина — русский дзен, рожденный в пустоте
Цитата
Роман Виктора Пелевина «Чапаев и Пустота» считается одним из самых сильных произведений автора. Более того, многие считают, что следующие книги Пелевина «выросли» из этого романа, так или иначе перекликаются с ним
Цитата
Чапаев на протяжении всей книги ведет Пустоту к просветлению и довольно скоро становится для поэта духовным учителем. Уже из этого описания понятно, что «Чапаев и Пустота» — это сплетение самых невероятных персонажей и ситуаций. При этом мастерство Пелевина настолько велико, что ни один из элементов этого сплетения не выбивается из общей канвы.

Применительно к этому роману часто используется выражение «русский дзен». Действительно, Пелевин является адептом дзен-буддизма, для него дзен становится не только красивой формой или вспомогательным инструментом для создания сюжета — эта философия лежит в основе всего романа, является базой, на которой выстроено все повествование
:)

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
Виктор Пелевин
« Ответ #9 : 29 Марта 2011, 22:01:48 »

Німці екранізують «Чапаєв і Порожнеча» Пєлєвіна
Цитата
Німецький продюсер Карстен Штотер (Karsten Stoter) офіційно підтвердив, що влітку його компанія Rohfilm розпочне зйомки фільму за романом Віктора Пєлєвіна «Чапаєв і Порожнеча». Фільм називатиметься так само, як англійський переклад книги, що вийшов у США - «Мізинець Будди» (Buddha´s Little Finger).

Чутки про те, що один з найвідоміших романів Пєлєвіна буде екранізовано, ходили ще з 2009 року, але підтвердилися тільки зараз.

Працювати над стрічкою буде інтернаціональна німецько-російсько-канадська команда на чолі з режисером Тоні Пембертоном (США), на головну роль запрошено британця Руперта Френда (Rupert Friend).

Бюджет фільму поки що становить лише $ 4 млн, однак Штотер стверджує, що ця сума ще остаточно не затверджена.

Вже 14 квітня цього року на екрани кінотеатрів виходить екранізація іншого культового роману Пелевіна, російська картина «Generation П», що знімалася протягом п´яти років і коштувала більше $ 10 млн

Страница сгенерирована за 0.465 секунд. Запросов: 51.