Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Аниме-КПИ — вопиющая несознательность!

Автор Тема: Сучасні українські автори  (Прочитано 16198 раз)

Path

• Старожил
  • Оффлайн Оффлайн
    • Просмотр профиля
Сучасні українські автори
« : 06 Мая 2008, 01:38:37 »

[gmod]Uksus: цей тред виник як збірка повідомлень із декількох гілок (здебільшого, "Враження про останню прочитану книгу",  але не тільки), де йдеться про книги відповідного авторства чи самих митців. Хотілося б бачити тут повідомлення, присвячені СучУкрЛіт та авторам (як україно- так і російськомовним), для яких немає окремих тем (не лише їх книгам, але й певним новинам/подіям/etc.). Можливим є і подальше розділення теми по авторам. [/gmod]
[mod]raphnana: обговорення творчості сучукрліт-тандему дяченків - у темі: Марина и Сергей Дяченко
також в окремій темі винничук, юрій[/mod]

Таня Малярчук "Згори вниз"

Починається книга взагалі чудово, відчувається, що це не одноденні рефлексії авторки, а більш глибоке спостереження і пошук гармонії. На жаль, до кінця книги шиза зашкалює і псує насолоду. Тим не менш, там є що читати.

репост з http://oldforum.jampo.com.ua/index.php?topic=10008.msg620003#msg620003
« Последнее редактирование: 25 Января 2012, 19:39:28 от raphnana »
R.S.
First message / Continue topic 

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
    • http://raphnana.livejournal.com/
« Ответ #30 : 11 Февраля 2011, 14:15:20 »

з видавничих "новинок":
Апологія модерну: обрис ХХ віку: статті та есеї / Віра Агеєва. – К.: Грані-Т, 2011. – 408 с. (Серія De profundis).
Цитата
Творчість Лесі Українки, Максима Рильського, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Оксани Забужко, Тараса Прохаська розглядається переважно із застосуванням психоаналітичних та ґендерних підходів

з... дивних "новинок":
Генеральна прокуратура відмовилася від переслідування Марії Матіос
а почалося все, бо...
Цитата
Наприкінці листопада минулого року Цибенко звернувся до ГПУ з вимогою порушити кримінальну справу стосовно відомої української письменниці Марії Матіос у зв´язку з нібито образливими порівняннями в її книзі обеліска на могилі Невідомого солдата у Парку вічної слави
:buck2:

о. і:
Цитата
Шевченківську премію з літератури отримав Василь Шкляр за роман "Залишенець" ("Чорний ворон")
тут
він отримає 260 тис. грн.
на фільм, правда - все одно мало...
« Последнее редактирование: 11 Февраля 2011, 15:46:10 от raphnana »
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
... варчилось... хлив'язкі тхурки... (с) тетяна тарабукіна aka lewis carroll
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

Brebis

• бребИ
  • Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
    • Мой статус
    • Просмотр профиля
    • ЖЖ
« Ответ #31 : 17 Февраля 2011, 20:05:07 »

Олесь Бузина "Тайная история Украины-Руси"

Историю Украины я никогда не любила. Во многом потому, что уж слишком она казалась мне надуманной по сравнению с мировой революцией историей всемирной. Поэтому за Бузину взялась с изрядной долей скепсиса. А в итоге не пожалела ни на минуту.

Можно лишь поаплодировать человеку, который отважился поставить под сомнение весь сонм околоисторических мифов, который накапливается со времен Нестора Летописца, а в особенности в течение последних 20 лет, когда наконец-то образовавшемуся отдельному государству пришлось срочно создавать историю посолиднее.

В отличие от маститых историков, г-н Бузина не считает своим долгом докопаться (читай: придумать), кто кого поработил, и кто вообще раньше появился, яйцо или курица Россия или Украина. Исторические персонажи у него выступают живыми людьми, поступками которых руководят вполне человеческие мотивы - обида за из-под носа уведенную девчонку, непомерная алчность, тщеславие или просто любовь к красивой жизни - а не безликая "боротьба за національну ідентичність". Почему-то именно благодаря этой "боротьбе" наши историки возвеличивают любого мало-мальски значимого вояку, лишь бы против гнобителей воевал (при этом не уточняя, на чьей стороне он это делал). А выдающегося полководца полтавского происхождения Ивана Паскевича не вспоминают и словом - как же, он ведь под флагом Российской империи командовал! Любителям же поностальгировать о "мамуне Австро-Венгрии" автор напоминает о Талергофе, куда попадали преследуемые за "русофильство" - и который ничем не отличался от будущих фашистских концлагерей.

Конечно, местами г-н Бузина выражается слишком резко - вплоть до дешевого эпатажа. А еще я поняла, почему его творение так не любят феминистки - конечно, он ведь как отозвался о выборе Сулейманом нашей Роксоланы: "как нормальный мужик, из двух баб он выбрал ту, которая меньше действовала ему на нервы". Кстати, этот эпизод в своем романе не умолчал и Загребельный (помните, как там Махидевран вцепилась в волосы безвестной украинке прямо перед тем, как та должна была идти к султану?). Подобные шовинистические пассажи можно найти еще кое-где - и не принимать близко к сердцу :-)

Что еще немаловажно - автор смог вовремя остановиться. Хронологически - перед приходом в Украину большевиков. Оминув вопросы Петлюры и Бандеры, не говоря уже про одиозный голодомор. Потому что если бы предприимчивый Бузина покопался и здесь - боюсь, ему после публикации очередной порции исследовании пришлось бы выходить на улицу только в сопровождении охраны.

Никто не говорит, что все написанное Бузиной надо принимать на веру. Но в отличие от Грушевского и компании, он хотя бы не претендует на истину в последней инстанции - такое вот дитя "поколения ИМХО", но дитя весьма занятное.

Вердикт: рекомендую думающим людям, не страдающим от ханжества и излишнего пиетета к традиционной подаче украинской истории.
Возможно всё!

I often forget other people have limitations.

Ибо не мир наш тесен, а круг наш узок.

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #32 : 19 Февраля 2011, 19:06:13 »

оповідання сергія жадана "я твоя протиотрута" можна прочитати тут: http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,1884.msg66784.html#msg66784
« Последнее редактирование: 03 Марта 2011, 23:27:38 от Шаннар »
...don't ever tell anybody anything. if you do, you start missing everybody... (c) jerome david salinger
боХтоЖ,уКогоВсеВпорядку,/неЛюбитьЯгіднуПомадку!..(с) віктор морозов aka roald dahl

Brebis

• бребИ
  • Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
    • Мой статус
    • Просмотр профиля
    • ЖЖ
« Ответ #33 : 25 Февраля 2011, 10:42:00 »

Ліна Костенко "Записки українського самашедшого"

Садилась я за эту книгу без особого пиетета. Да, Лина Васильевна - талантливая поэтесса, но, как мне кажется, до Леси Украинки ей копать и копать. Впрочем, говорим-то мы здесь не о стихах, а о прозе. Когда я только услышала о романе, то еще ничего о нем не зная, рассудила, что первая проза в 80 лет - это, скорее всего, что-то вроде мемуаров. Так и вышло.

К сожалению, художественная ценность романа близка к нулю. Дайджест из газет за 2000-2005 гг. и много бурчания на тему становления государственности. Допустим, Костенко это бурчание можно простить - все-таки женщина в возрасте. Но сколько бы критики не говорили, как неправдоподобен этот программист, потому что на самом деле он сисадмин - пусть со специализацией Лина Васильевна промахнулась, но проблема в том, что точно так же бурчат о политике и постоянно втыкают в телек и 35-летние. Да и мои ровесники тоже. Переживают о судьбе страны, не в состоянии обеспечить семью, решить личные проблемы с женой, дать нормальное воспитание сыну. Красиво рассуждают об Украине и ее самоопределении - и не могут разобраться со своим собственным кусочком суверенной Украины. И это правда страшно. Не всем быть революционерам, но все могут взяться за голову и навести порядок у себя в голове и в собственной семье. Только ж для этого надо что-то делать. А куда легче сидеть и ныть.

Если Лина Васильевна хотела показать именно это - то, как говорится, ей респект и уважуха. Я даже готова ей простить бурчание по поводу того, что раньше была трава зеленее и бабы доступнее. Пусть люди посмотрят на свой портрет - и ужаснутся, ведь именно такова сейчас интеллигенция. Тех же своих собратьев, которые думают о благополучии себя и своей семьи и не рассуждают красиво об Украине, они презрительно называют жлобами.

Только мне кажется, что это зеркало - скорее побочный эффект. Лина Васильевна ничем от этой рефлексирующей массы не отличается. И, судя по всему, считает, что такое нытье - в порядке вещей и показывает истинный патриотизм гражданина.

Вердикт: читать как новости для тех, кто, как и я, в 2000-2005 гг. не смотрел телевизор.
Возможно всё!

I often forget other people have limitations.

Ибо не мир наш тесен, а круг наш узок.

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #34 : 03 Марта 2011, 23:21:52 »

Богдана Матіяш: «У приватності немає канону»

Цитата
– А що з прочитаного найбільше вразило?

– Зараз мені хочеться читати просто добрі книжки. Найперше згадую «Хроніки Нарнії» Льюїса – дуже ці сім книжок, які в неї входять, люблю. Взагалі останнім часом перечитую багато дитячих книжок, люблених іще з дитинства. Скажімо, недавно перечитувала Джанні Родарі і Туве Янсон. Часто перечитую різні книжки Астрід Ліндгрен і Міхаеля Енде. Із дорослих книжок вертаюсь до Тараса Прохаська, з поезії найдужче люблю Олега Лишегу. Помалу читаю «Щоденник Анни Франк».

Тепер зовсім не читається те, що світоглядно мені дуже далеке, що стосується досвіду, якого мені не хочеться переживати. Є дуже багато книжок, написаних талановито в літературному сенсі, але прикрих мені світоглядно. Щоб себе не засмучувати, намагаюся їх не читати. Не читала би зараз навіть Маріо Варгаса Льосу, цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури – хоча знаю, що пише він дуже добре, але зміст книжок мене не вабить. Зрештою, не лише його. Багатьох авторів не читала би. Не мушу перепускати через себе все

Цитата
Антології добре демонструють те, що література не є закритою кастою: молодші автори не раз опиняються в них поруч з уже добре відомими письменниками. І це дуже добре. Врешті, як колись казав польський поет Богдана Задура до Андрія Бондаря: «Поет до поета мусить звертатися на “ти”»

Цитата
– Ваша перша збірка вийшла у «Смолоскипі», далі – у «Видавництві Старого Лева». Який досвід співпраці з видавцями?

Кожне видавництво має свій профіль. «Смолоскип» видає книжки молодих письменників, «вживлює» в українську літературу нові імена. Видавши першу книжку в «Смолоскипі», мусиш іти потім десь далі. Мусить бути якийсь ріст.

Я би дуже радо видавала свою нову книжку у «Видавництві Старого Лева», бо мені справді подобається і якість їхніх книжок (вони завжди дуже красиві), і лагідність усіх, хто в цьому видавництві працює. Але фінансово це зараз зовсім не складається.. Тож нова книжка «Твої улюблені пси та інші звірі» вийде деінде. Поки що не маю права говорити, де, скажу тільки, що вже дуже швидко вона з’явиться

звідси

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #35 : 05 Марта 2011, 11:36:32 »

о. і:
Цитата
Шевченківську премію з літератури отримав Василь Шкляр за роман "Залишенець" ("Чорний ворон")
тут
він отримає 260 тис. грн.
на фільм, правда - все одно мало...
Василь Шкляр відмовився від спілкування із Кисельовим, Чаленком та Поярковим:
Цитата
Вночі 5 березня український письменник Василь Шкляр пішов з прямого ефіру програми «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Інтер».
Письменник зробив це після того, як публічно пояснив своїм шанувальникам свій вчинок - він вимагав відставки міністра освіти Дмитра Табачника

Цитата
Нагадаємо, цього року Шевченківську премію також отримав Василь Шкляр за роман «Залишенець» («Чорний ворон»). Після цього народний депутат України Олександр Фельдман і видавець Олександр Красовицький звинуватили його у ксенофобії.

4 березня Василь Шкляр звернувся із відкритим посланням до Президента Януковича. У ньому письменник попросив главу держави відтермінувати вручення йому премії доти, доки у владі знаходиться Дмитро Табачник.

4 березня Президент Віктор Янукович підписав указ про присудження Шевченківської премії. У переліку лауреатів прізвища Шкляра не виявилося

Володимир Яворівський пропонує лауреатам Шевченківської премії виступити проти Табачника

без політики - най-най  :confused:

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #36 : 09 Марта 2011, 15:16:36 »

Вердикт: рекомендую думающим людям, не страдающим от ханжества и излишнего пиетета к традиционной подаче украинской истории

Цитата
Так от, «Тайная історія…» – художнє видання, і до історії як такої дотикається настільки ніжно, що, якби не винесене у заголовок слово «історія», то можна було б легко помилитись і натомість приписати сюди, скажімо, психоаналіз. Взагалі, суть цього тексту така: хочу дати потенційному читачу згаданої книги пораду. Перш ніж братись за штудіювання такої історії, дайте собі ж однозначну відовідь на одне питання: наскільки сильно ви любите читати газети? І коли у вашій позитивній відповіді буде не менше трьох підряд «дуже», плюс одне «сильно» – приступайте. Триста тридцять п’ять сторінок газетного матеріалу під твердою обкладинкою вас неодмінно задовільнять. Крім того, як побічний ефект, з’явиться відчуття жалю за невиправданими сподіваннями від книжки. Адже ще три сотні сторінок, тому так хотілось дізнатись про щось незвідане, таємне. Натомість, типова журналістська замануха: гучний заголовок зовні та посередні сенсації усередині. Шкода

Тайная історія Украіни–Русі. (Д)(Т)єрзайтє

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #37 : 12 Марта 2011, 14:12:04 »

сергій жадан "ворошиловград"

олесь ульяненко "там, де південь"; "сєдой"

сашко ушкалов "БЖД"

ворошиловград - це чистої води романтика
про повернення додому через "не хочу"
про відчуття обов'язку захищати те, куди повертаєшся через "не хочу"
про потребу відчувати цей обов'язок захищати те, куди повернувся через своє "не хочу"
про прийняття, внутрішнє прийняття цієї потреби відчувати цей обов'язок захищати те, куди повернувся через своє "не хочу"
про вік Христа, про футбол, що не вмира, про гуцульських гастарбайтерів... і ні про що
бо життя - особливо романтичне - дуже безсенсове саме по собі
безцільне, безглузде, без мети
воно є. але нема знання ЩО з ним робити
це і є романтика. чистої води романтика
поети, які пишуть прозу... пишуть її не так прозово
текст жадана засмоктує. як пісок

там, де південь - там босяки, кислота, драп і кладовища
Цитата
людина шукає справжнього, а світ це така лажа, що не продихнеш. особливого мало. ніячого тут вдіяти я не міг. ніхто не сцить проти вітру і не хоче бути комсомолцем
там, де південь - спека накочується "желатиновими хвилями"
Цитата
пєца потягнув в школі акваріум, і вони на пару з утюгом намагалися виловити китайських карасів. коли це не дало бажаних результатів, утюг стягнув штани, сів на акваріум і перднув. хтось засміявся, але цим і обійшлося. рибки продовжували плавати, а утюг витирав мокру задницю сорочкою: "да, жопа не динаміт!"
там, де південь - романтика якась особливо солонувата. від неї тхне:
Цитата
(...)блювотинням, лайном, голодом, вибитими зубами, смертю, гоміками, драпом і до безкінечності, не вистачить алфавіту
там, де південь - приходить розуміння
Цитата
сидячи на лавці, зачовганої до лакового блиску тисячами задниць, я думав, чітко, прозоро: а чи змінив би я світ, аби це виявилося можливим; і як би я його змінив, аби це було суттєво необхідним. а для чого? який сенс? людина все одно віднайде помийницю і назве це щастям
речення переходить у речення. його треба читати ЗАБИВШИ БОЛТ на крапки. насправді їх [крапок] нема
суцільні коми - павзи для переведення подиху...

сєдой - сподобався найдужче
зовсім божевільно і зовсім не романтично. нічого доброго, світлого й приємного
"а так: жовті широкі плями сечі, червоні віхтяки тампонів, паруюча купа недотравленого шлунком вінегрету"
"а так - місто спало, продовжувало утробно гурчати каналізаційними секціями; і тому ще це для неї не видавалося кінцем"
"а так нічого"
"а так"
про амелі. версії ульяненко says:
Цитата
від хільди тхне кислим молоком і неграми. негри - здорові, з довгими, до колін, руками, сільські парубійки (...) і вони заходять, радісно чухмарачи прищаві груди, до квартири жінки з голомозою собакою. про себе іванда називає жінку хільдою (...) вона навіть намагалася щось вгадати у хільдиних очах вразливе, пафосне і величне, таке, як на світлинах одного її знайомого, що купував ті світлини, поточені шашелем і часом, у древнього діда, колишнього кадебіста (...) тому серед цієї потолочі вона намагалася вгадати у хільдиних очах бодай свіжий проблиск, щось дивне, щось вразливе, інтригуюче і чарівне, що б наповнило цю кімнату білим мерехтливим романтичним сяйвом; але в очах хільди бігали тільки вервечки білопузих тарганів

БЖД - це не бинти, вата й перекис водню
напис - "увага! ненормативна лексика!" - на обкладинці - нічого страшного. let it be
дві попередні книги, особливо ульяненкові, перевищують за цим рівнем згадане видання - у разів кілька
так. схожа тематика. романтика, футбол, рибки у акваріумі те се
так. письменник теж харків'янин, що спільнить його із жаданом, й безмежно віддаляє від ульяненка, хай земля останньому буде пухом
текст у нього рубаний. що різнить дуже сильно. він не затягує на довгі дистанції, а змушує бігти й зупинятися, бігти-розганятися - й зупинятися
смішний. місцями. трансцендентний. місцями. романтичний. місцями. філософський. місцями. маразматичний. місцями
могло б нагадувати "ворошиловград", але зовсім інша манера письма. вони навіть речення "була кімната. у ній був стіл" не змогли б написати однаково. інші кольорові спектри. не діаметрально протилежні. просто... інші
могло б нагадувати "там, де південь", але "там..." написано з точки зору "я-через-двадцять-років". "БЖД" - "я-тут-і-зараз"
"сєдого" не нагадує зовсім. пацик (ГГ) не амелі і не претендує на те, щоб змінити світ
йому він [світ] до "одного місця", як і "метри та кубометри" простору, які треба обороняти від невидимого суперника, відвойовувати, тримати
Цитата
-Господі, совдєпія нєістрібіма... - сумно зітхає він, так, наче вони з господом ведуть тисячолітню війну проти совдепії, і ось тут вона нарешті їх дістала, дістала так конкретно, що не допоможуть ані вино, ані молитви, ані військові берці, ані тим паче хрестові походи, якими він марив усе життя...
не дуже сподобалося те, що авторська мова грішить калькою. так, діялоги прописані органічно. погоджуюся. але... є така штука, як... от, наприклад, стейнбек. його герої розмовляють ЖАХЛИВОЮ англійською мовою. читать складно. розуміти - ще складніше, навіть. але ОПИСУЮЧИ - він говорить так, як говорить. гарно і чисто
менше з тим
оскільки нещодавно прочитала "the weefree men" prattchet-a сподобалося таке:
Цитата
та найгіршим здавалося те, що з цієї ситуації я не бачив жодного інакшого виходу, як їхати, просто їхати і не зупинятись... бо кожна зупинка могла мати хєрові, може, навіть катастрофічні для нас усіх (принаймні для мене особисто) наслідки... спинитися в цій лісосмузі, пройтися травою й зрозуміти, що дерева - то насправді не дерева, а довбані фанерні декорації, які здаються деревами, коли ти пролітаєш повз них на швидкості за сотню... а якщо підійти до них й ударити ногою, вони впадуть назад, у порожнечу, і за ними вже нічого не буде... і коли ти це збагнеш, роздуплишся, вкуриш, якщо тебе все-таки втаємничать у всі ці фішки і ти нарешті знатимеш, що десь є дерева, за якими вже нічого нема, ти просто волітимеш біля них не спинятися, ти топтатимеш педаль газу й дивитимешся тільки вперед, ти все своє життя тікатимеш від цього...
й роздуми про "порожнечу" та її суть:
Цитата
-ні, - сказав він, посміхаючись, - у тих головах - одне лайно, у кого менше, у кого більше... а лайно і порожнеча - речі абсолютно різні (...)
кришнаїтська логіка потроху починала мені подобатись.
- до речі, а що таке, по-твоєму, порожнеча? - спитав він.
- ну, - знизав я плечима й іще раз сьорбнув горілки, - порожнеча, це коли порожньо...

не буду радити читати "ворошиловград" жадана. імхо, це щось таке, до чого треба прийти
там, де південь та сєдой - цікаві. особливо якщо у житті все хвігово. хто вірить у те, що амелі може бути тільки хорошою - не читаєте
БЖД - можна й почитати. ГГ все "до дупи", і все чого йому [ГГ] хочеться - щоб його залишили у спокої. його [ушкалова] текст не залазить своїми словесними мацаками у душу, не перевертає нічого у шлунку й не змушує відчувати присмак металу у роті
« Последнее редактирование: 12 Марта 2011, 23:30:07 от raphnana »

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #38 : 18 Марта 2011, 11:14:38 »

Цитата: сергій жадан, 16 березня
Є речі, котрі не вміщаються в межах нашої логіки та суспільної пристойності, і на них, на ці речі, теж потрібно зважати. Наприклад, що таке правила дорожнього руху проти весняного загострення духу авантюризму та непокори
І що б там не прогнозували синоптики, якими б черговими морозяними камбеками не погрожували вони співгромадянам, весна прийшла, й не помічати цього очевидного факту просто не можна. Річ навіть не в смарагдових мазутних калюжах, котрі щедро заливають спальні райони наших міст, не у в’язкій березневій багнюці, що ускладнює пересування мікрорайонами, і не в жовтогарячому сонці, яке прогріває футбольні майданчики та супермаркети.
Річ у загальному п’янкому збудженні, котре робить наші вчинки дивними та нелогічними, а наші прагнення – химерними й неконтрольованими. Весна пробуджує всіх тих демонів, котрі западали в зимову сплячку в наших серцях, активізує всі наші потаємні мрії та бажання. Громадяни навесні починають поводитись непослідовно й нерозважливо, анітрохи з приводу цієї своєї нерозважливості не шкодуючи.
Ось, скажімо, днями у нас у Харкові невідомий захопив тролейбус. Проникнув на кінцевій до тролейбусу, доки звідти виходили останні пасажири, потовкся салоном, побачив порожню кабіну (водій на той час пішов до диспетчерської), сів за кермо, й рушив у напрямку невідомого. Невідоме знаходилося за п’ятдесят метрів - саме стільки він зміг протриматися, після чого в’їхав у придорожню берізку й був знешкоджений справжнім водієм та групою підтримки, котрі, як я собі розумію, бігли слідом за тролейбусом...
знову буйно квітне

з трохи давнішого його допису, але - дуже актуального, імхо
Цитата: сергій жадан, 10 березня
Українці намагаються умістити в своїй свідомості святкування дня соборності з днем великої жовтневої революції. За всім цим бачиться потяг до рівноваги. А яка може бути рівновага без жовтневої революції, самі подумайте
Яким дивним та незбагненним шляхом рухається наше суспільство в пошуках гармонії та нірвани, - думав я, йдучи березневими вулицями вечірнього Харкова, й розглядаючи числені білборди, на яких позафракційний депутат Ляшко вітав жінок України зі святом 8-го березня.

Піжонський картатий піджак робив позафракційного депутата схожим на якого-небудь пастора нової альтернативної церкви, котрий лише нещодавно приїхав до нашої країни з якої-небудь Австралії, ще не зовсім акліматизувався й розібрався зі специфікою національної ойкумени, і тому вирішив на всяк випадок спочатку привітати жінок, а там буде видно.

Дивним та незбагненним, - думалось мені, - є саме вміння та бажання українців поєднувати у своєму календарі такі, здавалося б на перший погляд, несумісні речі. Адже внаслідок всіх тих геополітичних та ментальних пертурбацій, яких зазнало суспільство протягом останніх двадцяти років, ми дбайливо поєднали в своєму календарі старі радянські свята з новими антирадянськими, плюс щедро приплюсували до цього свята церковні...
помахай рукою мамі
п.с. останнє речення-висновок - ульотне  :smitten:

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #39 : 21 Марта 2011, 14:18:50 »

сучукрліт - "підсумки" 2010 року (by олег коцарев)
проза:
василь шкляр "залишенець" ("чорний ворон")
Цитата
Важко погодитися з Андрусяком, що лінійність тут – жанрова вада. Якщо й вада, то такою ж мірою, як, припустімо, в Майн Ріда. „Залишенець” – зграбна, цікава і добре, якісно написана пригодницько-історична річ. І в межах авторського стилю, обраного жанру їй важко щось закинути. Адже маємо й потужну, напружену сюжетну лінію, й непогані краєвиди, і навіть окремі формальні „витребеньки”. Хіба що любовні моменти можна було б назвати порівняно слабкою ланкою книжки, але про це ніхто особливо не згадує
поезія:
Іван Малкович „Все поруч”
Цитата
...книжка нагадала і наново актуалізувала зворушливий, підкреслено ліричний, елегійний напрям поезії – у нинішньому інформаційному просторі він часто звучить не так уже й гучно, проте зовсім не втрачає ні прихильних авторів, ні прихильних читачів. Якоюсь мірою насьогодні підсумував свою поетичну творчість Іван Малкович
Петро Мідянка „Луйтра в небо”
Цитата
Ця поезія щоразу несподівана, не до кінця зрозуміла, не завжди винятково поетична, але завжди цікава, пізнавальна й насичена особливим ритмом, що підкорює свого читача
Павло Коробчук „Кайфологія”
Цитата
Вірші в „Кайфології” виразно метафоричні, часто сюжетні, афористичні, дещо епатажні, схильні до зовнішніх спецефектів, тобто являють собою помітне і характерне продовження того, що часом іменують „мейнстрімом” двотисячницької поезії
Вано Крюґер „Ніжна посмішка Берії”
Цитата
це перший (за останні роки точно) випадок, коли на широкій літературній сцені та в широкому книжковому просторі з’являються тексти, в яких поряд з досить оригінальною і в багатьох випадках цікавою образністю на передній план виходить пафос зла, розпусти, комунізму („некрокомунізму”, як каже сам автор – чим не чергове „політичне одкровення-2010”?) — такий насичений і роз’ятрений пафос, що, врешті, він переходить в атмосферу радісного поетично-інтелектуального абсурду. Звичайно, це навряд чи оцінить широкий читач, але вихід книжки залишиться виразною подією 2010 року
звідси

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
« Ответ #40 : 23 Марта 2011, 20:52:22 »

[mod]raphnana: допис відокремлено від теми: http://anime-kpi.net/bbs/index.php/topic,5300.0.html[/mod]

поетичні читання Богдани Матіяш. презентація збірки «Твої улюблені пси та інші звірі»
Постараюсь неодмінно відвідати сей захід. ::)
Тяжко мати злість у серці, коли в світі так багато краси. Іноді Коли чую (читаю?) Богдану Матіяш, мені здається, що бачу відчуваю всю ту красу, й це стає нестерпним. Моє серце наповнюється нею, як повітряна кулька, яка от-от лусне. І тоді мені так хочеться розслабитися, й перестати пручатися їй. Щоби вона текла через мене, наче дощ ріка? пісок? І я не відчуваю нічого, окрім вдячності за кожну мить мого маленького дурного життя, коли Вона була зі мною.
« Последнее редактирование: 23 Марта 2011, 21:17:43 от raphnana »
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #41 : 23 Марта 2011, 21:31:24 »

поетичні читання Богдани Матіяш. презентація збірки «Твої улюблені пси та інші звірі»
власне багато говорить нема про що
спасибі тим хто були
спасибі тим які не відчували потреби задавать питань

братику вовче ти що бігаєш швидко поміж дерев
у лісі в степу і в пустелі переступаєш швидко
міцними лапами перестрибуєш ями й яри ти що
ідеш по сліду вірний своєму нюхові що залишаєш
лігво навіть у дощ і в сніг чуєш іще віддаля боязкий
крок антилоп шарудіння зайців у траві дзвіночки
овець і прудкий біг лисиці ти що зганяєш із гнізд
пташок і виїдаєш яєчка і що нападаєш на барліг
ведмедя коли він спить ти що набігавшись всюди
тужливим виттям вітаєш на небі місяць сядь на
хвильку скажи чи ж тобі так добре чи ж тобі часом
не хочеться щоб тебе кого люди не люблять і звірі
бояться хтось назвав своїм братом любий вовче
повір в світі стільки любові що її не забракне нікому
й ніколи не зменшиться що її також вистачить і для
тебе ходи ближче простягни лапу я пригорну тебе
скажу всім щоб тебе любили скажу всім що ти
мій добрий улюблений брат
40-41

богдана матіяш "Твої улюблені пси та інші звірі"

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #42 : 01 Апреля 2011, 12:36:43 »

Цитата
Крюґер використав архетипічні образи зла, застосувавши
принципи Голівуду. Сталін, Ленін, Берія, Дзержинський та інший
паноптикум були віддалені від історії, набувши рис героїв фільмів
жахів. Повсталі з пекла реальні історичні персонажі наче стоять
над долею решти мешканців цієї поетичної збірки: маніяків,
прокажених, шизофреників, онаністів, збоченців та іншої
подібної публіки
Горор від Крюґера

Маленька красива дівчинка

Приємно бачити
Маленьку красиву дівчинку,
Маленьку красиву маленьку дівчинку,
Милу маленьку дівчинку
В червоному платтячку вище колін.

Ніколи не знав,
Що я зґвалтую
Маленьку красиву дівчинку
В червоному платтячку вище колін.
   «Порноробота»

Хочу по-материнському обійняти порноакторів.
Хлопців,
В них-бо
Такий змучений вигляд в цьому кіні.
Треба якось втішити їх.
Тяжка в них робота.

В дівчат робота легша –
– тут, в основному, міміка.
І вокальні дані, звичайно:
Всілякі там стогони, крики...

В хлопців робота тяжча –
– трудитись, трудитись, трудитись.
За мімікою можна навіть не слідкувати,
Режисери не дуже пильнують за цим.

Зате член, наче поршень,
Повинен працювати постійно,
Рухатись ритмічно
Туди і сюди,
Туди і сюди,
Сюди і туди
[це те, про що ви подумали зараз]

raphnana

• Модератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • ナミ
    • Просмотр профиля
« Ответ #43 : 04 Апреля 2011, 11:40:47 »

Донбас-тур Сергія Жадана, запланований на 5-7 квітня 2011 року, опинився під загрозою зриву. Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», який став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі»

Цитата
«Зрозуміло, ні репетиції, ні модулі та контрольні не можуть бути істинним приводом для відмови. У нас є інформація, на підставі якої можна стверджувати, що місцева влада навмисно перешкоджає проведенню заходів, які зачіпають гострі суспільні проблеми. Підготовка до Донбас-туру Сергія Жадана почалася 2 місяці тому, коли наш відомий земляк був ще в Німеччині. Вже тоді ми провели зустріч з директором театру і досягли усної домовленості про надання приміщення. А за тиждень до приїзду Жадана до Луганська, коли тур був анонсований у ЗМІ, а афіші розклеєні – плани адміністрації різко помінялися. Ці факти лише підтверджують наміри уряду встановити в Україні політичну цензуру», – пояснює організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін

Цитата
Донбас-тур Сергія Жадана носить благодійний характер. Видатний письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї громадської ініціативи. У зв’язку зі сформованою ситуацією, в Донецьку зустріч відбудеться 5 квітня о 20:00 у CHICAGO music hall, у Луганську шанувальники творчості Жадана зустрінуться з письменником 6 квітня о 18:00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру, де відбудеться презентація роману «Ворошиловград» і літературна акція протесту. Приїзд Сергія Жадана став можливим завдяки підтримці Інституту Відкритого Суспільства (Open Society Institute)

Uksus

• Глобальный мудератор
  • Оффлайн Оффлайн
  • It's gonna be OK
    • Просмотр профиля
« Ответ #44 : 04 Апреля 2011, 13:50:27 »

у Луганську шанувальники творчості Жадана зустрінуться з письменником 6 квітня о 18:00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру
З одного боку — правильно, хай їм там добре "репетується" в тому театрі. А з іншого... страшнувато якось, буремні дев'яності, в які поетів полюбляли бити ногами наші хороші мєнтіки, не так далеко. А в тих краях — так ваще не дуже припинились. :-\
"pluralitas non est ponenda sine necessitate". Occam's razor
..и динозааАААааВрррррррррРРРР!!!

Страница сгенерирована за 0.608 секунд. Запросов: 64.