Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Anime-KPI: נגיע לגשר הזה, אז נחצה אותו

Автор Тема: Record of Lodoss War OVA + TV  (Прочитано 1261 раз)

Сергійко

• Ветеран
  • Оффлайн Оффлайн
  • дедушка своей внучки
    • FTP
    • Просмотр профиля
Record of Lodoss War OVA + TV
« : 24 Октября 2010, 03:10:44 »

Варіанти назви: Lodoss-tou Senki / Record of Lodoss War
Країна: Японія
Тип: OVA (13 еп.), 25 хв.
Випуск: з 30.06.1990 по 23.11.1991
Жанр: фентезі
Студія: Madhouse Studios
Режисер: Нагаока Акінорі
Автор оригіналу: Мідзуно Рьо

Зацікавився цим твором з тієї причини, що виникло бажання подивитись фентезі. І цей твір був саме тим, що і потрібно: звичайним, стандартним фентезі у класичному розумінні цього слова. Власне кажучи, якщо намагатись найбільш коротко, точно і повно описати цей твір, то це можна зробити словами, що всі його основні переваги і недоліки полягають саме в його вузькій приналежності жанру. Інше все - вже деталі і нюанси, утім, зупинимось на них.
З одного боку, на сьогодні створено велике розмаїття творів, присвячених цій тематиці, і, зрозуміло, вони вже набули певних характерних для більшості з них рис, таких як типажі і характери героїв, найбільш типові сюжетні ходи, зображення персонажів і світу, загальні ідеї і мотиви, дух і атмосфера дійства, мотиви мелодій і тому подібне; і якщо певні твори не пропонують нічого нового в жанрі, не вирізняються оригінальністю або чимось особливим, а просто притримуються традицій, то це не означає, що вони не можуть бути цікавими або що не знайдуть свого глядача. Просто говорять, що цей твір наповнений штампами; і тоді людина, що вже ознайомилась із багатьма представниками жанру, наврядчи захоче витрачатаи свій час на твір, в якому не зможе знайти щось нове. Інше питання - які твори вважати представниками жанру; і мені здається, для жанру аніме таким можна назвати Літопис війн острова Лодосс. Виправте мене, якщо я помиляюсь.
На користь цього твору говорить час його виходу, хоча він і не був першою ластівкою у цьому жанрі; скоріше, автори намагались якраз-таки якомога повніше розкрити всі традиційні риси для фентезі, про що я і розповім далі. Але саме тому Record of Lodoss War можна назвати класичним аніме-фентезі.
З самого початку бачимо команду героїв, зібрану із представників типових для фентезі рас; боюсь помилитись, але їх склад приблизно такий: воїн і високий ельф (котрі подорожують у парі), маг, священик, гном, злодій. Вони самовіддано прямують через печери гномів виконувати доручену їм королем місію відшукати злу чаклунку; по дорозі їм зустрічаються горгулії, а трохи згодом - і дракон. А, так: саме дійство упродовж всіх серій відбувається на проклятому під час битви злої і доброї Богинь острові Лодосс. Це все події тільки першого епізоду, тож я їх переказую не для того, звісно, аби поспойлити, а щоби більш наглядно продемонструвати, у наскільки типовому фентезійному сеті все відбувається. І в такому дусі і в інших серіях. Що іще можна було би відмітити у цьому аніме? Це я зроблю, оглядаючи альтернативну версію цієї історії, випущену через вісім років у форматі ТВ, що буде нижче.

Варіанти назви: Lodoss-tou Senki: Eiyuu Kishi Den / Record of Lodoss War: Chronicles of the Heroic Knight
Країна: Японія
Тип: ТВ (27 еп. + 27 spec.), 24 хв.
Випуск: з 01.04.1998 по 30.09.1998
Жанр: фентезі
Студія: AIC
Режисер: Такамото Нобухіро
Автор оригіналу: Мідзуно Рьо
Було би дивно, якби я став розглядати цей твір, не порівнявши із його попередником. І не стану.
Цей твір цілком самодостатній, але якби не було версії OVA, то, як мені здається, чогось би йому бракувало. Спробую пояснити, чому в мене виникло таке відчуття: при перегляді ТВ-версії начебто зустрічаєшся зі старими знайомими; всі знайомі обличчя, але шлях свій вони починають заново, і нам знову маємо змогу супроводжувати їх у їхніх відважних походах. Але сам зміст твору, наповнення його вже інше, хоча і не можна сказати, що принципово.
Сюжет в ОВА (що стало особливо очевидно по перегляду ТВ) розвивається сумбурно. У перших серіях він набирає хід, і потім раптово починаються якісь незрозумілі зміни подій, невмотивовані переходи; словом, таке враження, наче, вичерпавши чергову ідею, автори по ходу придумують якесь нове продовження і перемикаються на нього; зрозуміло, це не завжди виправдано; сюжету бракує цілісності і закінченості; події дещо слабо між собою пов'язані, а самі їхні причини не розкриті.
Те ж можна сказати і про персонажі: начебто вони і мають між собою певні стосунки, а також прагнення, цілі, але все це розкривається слабо і нелогічно, і показується, скоріше, лише схематично.
Всього цього не можна сказати по відношенню до Chronicles of the Heroic Knight: відразу відчуваєш, що у режисера є намічений план і цілком сформовані і визначені для себе ідеї: сюжет розвивається рівно і послідовно, і перехід між його витками має свої передумови, причини і підстави, і це формує відчуття цілісної картини; та і сама історія, як окремі її події, так і в цілому, виглядають логічнішими, більш достовірними і доречними. Герої (їхні характери, мотиви, почуття) розкриті глибше і краще, але тут варто відмітити, що вони далеко не ідентичні в ОВА і ТВ, а порою навіть сильно відрізняються, та і сам склад різниться: деяких з персонажів з ТВ немає у ОВА (що, втім, і зрозуміло), і навпаки (що пояснюється відмінностями сюжету).
Не можна сказати, щоби мальовка особливо змінилась: разом з тим, бойові сцени стали, як на мене, видовищнішими. Також у позитивну сторону змінився і музичний супровід, як опенінг, так і сама фонова музика. Словом, альтернативна версія залишила куди приємніше враження. І разом з тим, вона усе одно має ряд недоліків: персонажі розкриті хоча і покраще, але можна було би ще краще; сюжет чим далі до кінця, тим дужче почав затягуватись, і розвиток його сильно загальмувався; та і загалом, друга половина якось почала здавати. Та і вчинки героїв порою виглядають не до кінця вмотивованими і зрозумілими, а їхня поведінка - нелогічною. Тим не менш, твір залишив приємне враження, і тому я, довго вагаючись, чи оцінити його на сім або вісім, схилився до вісімки.
Хочу ще додати, що манги я не читав, і наврядчи скоро буду, і не бачив компіляції ТВ і інших представників серії, присвячених Кристанії: як я зрозумів, останні до основної історії відношення мають досить опосередковане, однак їх також я планую переглянути, і якщо вони якось змінять мої погляди, представлені тут, то я це відмічу. А поки що, можливо, хтось може порівняти із іншими схожими аніме?
P.S. До речі, тільки помітив. Обоїна до ТВ-версії, представлена на AniDB, співвідноситься, узагалі-то, із ОВА
« Последнее редактирование: 24 Октября 2010, 03:14:54 от Сергійко »

Страница сгенерирована за 0.16 секунд. Запросов: 33.