Anime-KPI

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Новости:

Аниме-КПИ: любовь абстрактна, красота субъективна, пустота абсолютна, суждения оценочны, видение симптомально.

Автор Тема: Versailles no Bara  (Прочитано 1477 раз)

0 Пользователей и 1 гость просматривают эту тему.

Сергійко

 • Ветеран
 • *****
 • Карма: +464/-17
 • Оффлайн Оффлайн
 • Пол: Мужской
 • Сообщений: 1601
 • сестра своей матери
  • FTP
  • Просмотр профиля
Versailles no Bara
« : 21 Октября 2010, 16:08:51 »

Варіанти назви: Versailles no Bara / Rose of Versailles / Роза Версаля
Країна: Японія
Тип: ТВ (40 еп.), 24 хв.
Випуск: з 10.10.1979 по 10.09.1980
Жанр: історія, драма
Студія: TMS
Режисер: Нагахама Тадао
Автор оригіналу: Ікеда Рійоко

Славнозвісна тема Великої французької революції. Найвизначніша подія епохи, вона осмислювалась багатьма кращими розумами, письменниками і літераторами, істориками і філософами впродовж багатьох років, і, можна сказати, актуальна і по сьогодні. Події цієї доби носять дуже неоднозначний характер, і дискутувати й розмірковувати на цю тему можна довго з однаковим степенем (без)успішності. Беззаперечно одне: про ці події, визначальні в історії Франції, та і цікаві та пізнавальні самі по собі, для загального культурного рівня корисно знати не тільки французам, вже хоча би тому, що ті події, як ми знаємо, стосувались далеко не тільки самої Франції. І ось їхнє бачення вирішили запропонувати нам і японські аніматори.
Все це було згодом; це все якось починалось. Тому були свої вагомі причини і передумови, і не кожен, можливо, добре уявляє собі і повною мірою їх розуміє. Що ж призвело до подій, що стали переломними для цілої епохи? Перед тим, як чаша терпіння героїчного і свободолюбного, але й, водночас, простого народу Франції переповнилась, він довго мовчки терпів під гнітом королівської і аристократичної влади, і лише з часом його стогін переріс у рев. І як саме розвивались ситуація, які дії королівського двору викликали незадоволення людей (як і, згодом, аристократії), і інші пов'язані аспекти намагаються показати в "Розі Версаля". Основну увагу в цьому відношенні тут приділено королеві, життя якої пізніше назвали трагічним - Марії Антуанетті, однак основу сюжету тут становить доля іншої жінки.
Окрім чисто історичної цінності твору, на яку я вказував вище, вірніш, скоріше на фоні історичних подій нам розповідають історію Оскар - жінки, що стала офіцером у королівській гвардії і зблизилась із Марією Антуанеттою, історію її життя і, звісно, кохання. Її образ буде досить детально розкрито, і тут, скоріше, можна провести аналогії із історичними романами, де не менш важливими для читача є долі його персонажів, нехай порою і вигаданих.
Не те, щоби тут зображувалось щось таке надзвичайне. Твір - такий собі середнячок, який ні на що особливе не претендує, але стабільно, у своєму темпі провадить історію, підводячи поступово до певного логічного завершення. Можна спробувати порівняти із іншим аніме, дія котрого відбувається у тій же історичній епосі - Le Chevalier D'Eon. Втім, історична складова у ньому послабша, та й він більше вдається у містику і, трохи, екшн; Versailles no Bara більш рівний і послідовний твір, який більше, як вже говорилось, схожий на книжку класика, де розповідь ведеться від третьої особи, лише тільки екранізовану.
« Последнее редактирование: 21 Октября 2010, 16:22:42 от Сергійко »
Записан
 

Страница сгенерирована за 0.1 секунд. Запросов: 33.